Cztery kondygnacje biurowca Senator gotowe

Przy ulicy Bielańskiej w Warszawie widoczne są już 4 piętra konstrukcji prestiżowego biurowca Senator realizowanego przez firmę Ghelamco Poland. Obecnie trwają prace związane z budową przedostatniego piętra inwestycji. Wyjątkowy budynek powstaje w historycznej części miasta, gdzie przed laty znajdowały się ważne dla Państwa instytucje finansowe. Unikalny biurowiec, który zostanie ukończony w II połowie 2012 r. przyczyni się do odbudowania dawnej pierzei tej części stolicy.

Od października 2010 r. prace na działce położonej w samym sercu Warszawy nie ustają. Ukończony już został strop trzeciego piętra budynku, a na czwartym piętrze jest on wykonany na poziomie ponad 80%. W październiku rozpoczęła się również realizacja piątego piętra inwestycji, a na poziomach 0 – 3 trwają prace elewacyjne. W efekcie Senator będzie liczył 6 pięter nowoczesnej powierzchni biurowej. W ramach inwestycji powstał trzypoziomowy parking z wjazdem od strony Al. Solidarności, który zapewni miejsce postojowe dla ponad 330 samochodów. Aktualnie prowadzone są tam prace wykończeniowe i instalacyjne.

Widoczna jest już także bryła Senatora, która została zaprojektowana na planie dawnego Banku Polskiego. Jej elewacja zachowuje pierwotne założenia architektoniczne z 1907 r. Kontynuowane są tu m.in. poziome linie dzielące poszczególne kondygnacje budynku, a na dwóch najniższych piętrach, podobnie jak w dawnym gmachu, dominować będą duże przeszklone powierzchnie połączone z ceglastym piaskowcem, którego kolor przypomina różowo-czerwony piaskowiec z kamieniołomu w Tumlinie, pokrywający niegdyś siedzibę Banku Polskiego. Innym elementem Senatora, nawiązującym do historycznego budynku jest widoczny już charakterystyczny, kolisty narożnik zlokalizowany pomiędzy ul. Bielańską i Al. Solidarności. Projekt całego biurowca został uzgodniony z Biurem Stołecznego Konserwatora Zabytków.

Unikalny projekt Senator jest efektem współpracy belgijskiej pracowni architektonicznej Jaspers & Eyers z polskimi pracowniami AB – Projekt oraz Archiwum GB. Wszystkie nowoczesne rozwiązania zastosowane w budynku gwarantują funkcjonalne wykorzystanie powierzchni biurowej. Również wnętrze Senatora będzie wyjątkowe i nawiązujące do XVIII wiecznego budynku. Atrium, którego centralna ściana poddanie zostanie renowacji, odzyska oryginalny wygląd frontowej ściany Sali Kasowej, a dodatkowo zostanie umieszczona tu oryginalna tablica Banku Polskiego z 1924 r. Część podłogi w Atrium zostanie przeszklona dzięki czemu można będzie podziwiać pozostałości mennicy króla Augusta Poniatowskiego oraz tubę z aktem erekcyjnym, który w maju b.r. podpisany został przez najważniejszych przedstawicieli Belgii, dewelopera oraz władze Warszawy. Podpisy na dokumencie złożyli: Hanna Gronkiewicz – Waltz – Prezydent Warszawy, Vincent Van Quickenborne – Minister Ekonomii Belgii, Raoul Delcorde – Jego Ekscelencja Ambasador Belgii w Polsce,  John Eyers z belgijskiej pracowni architektonicznej Jaspers Eyers & Partners, ks. Wiesław Niewęgłowski – Duszpasterz Środowisk Twórczych w Warszawie, a także Paul Gheysens – Prezes Ghelamco Group oraz Jeroen van der Toolen – Dyrektor Zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Senator jest jednym z najbardziej wyjątkowych i unikalnych budynków biurowych w Polsce. Inwestycja dostarczy na rynek 25 000 m² nowoczesnej, wysokiej jakości powierzchni biurowej klasy A. Największym najemcą budynku jest PKN Orlen – jedna z największych korporacji przemysłu naftowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Ponadto swoje siedziby w prestiżowym biurowcu mieć będą Rabobank Polska, Athlon Car Lease Poland i De Lage Landen wchodzące w skład znanej na całym świecie Grupy Rabobank.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu