Prezydent Wałbrzycha ratuje 450 mln inwestycję dla miasta

Firma Ronal Polska otrzymała dziś z Zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przedstawiciele inwestora podziękowali Prezydentowi Wałbrzycha Romanowi Szełemejowi za pomoc w rozpoczęciu inwestycji.

Dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu Prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja firma Ronal Polska zdecydowała się kontynuować dotychczasowy rozwój działalności produkcyjnej w tym mieście. Potwierdził to na spotkaniu z dziennikarzami Prezes Zarządu Ronal-Polska Krzysztof Brosig. Jednocześnie podziękował prezydentowi Szełemejowi za zaangażowanie w uzyskiwanie odpowiednich pozwoleń. Termin rozszerzenia strefy o tereny objęte inwestycją Ronal Polska planowano na 30 czerwca, niestety procedura się opóźniała co spowodało, że koncern rozważał rezygnację z tej inwestycji. Dzięki interwencjom prezydenta Szełemeja na szczeblu krajowym udało się decyzję o rozszerzeniu znacznie przyspieszyć. Prezes Ronal Polska zapowiada, że w nowym zakładzie znajdzie pracę nawet 480 osób. Koszt inwestycji to ponad 113 mln euro, czyli około 450 mln zł.

– To wielki sukces Wałbrzycha i wałbrzyszan, ze swej strony zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, żeby powstały nowe miejsca pracy. – mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej – To m.in. dzięki takim inwestycjom, a także inwestycjom miejsckim jak Aqua Zdrój pojawia się coraz więcej miejsc pracy w Wałbrzychu – podkreślka prezydent.

Prace budowlane rozpoczną się 14 listopada bierzącego roku, zakład rozpocznie pracę 1 kwietnia 2013, jednak pierwszych pracowników Ronal Polska zacznie przyjmować już pod koniec I kwartały 2012.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu