GTU 10 – lokalizator GPS od Garmina

Garmin prezentuje innowacyjne rozwiązanie bazujące na technologii GPS – lokalizator GTU 10. Urządzenie wykorzystuje najnowsze technologie pozycjonowania oraz zaawansowany, internetowy serwis śledzący Garmin Tracker, dostępny za pośrednictwem komputerów PC, smartfonów oraz produktów kompatybilnych z Garmin nüLink.

“Od ponad 20 lat Garmin dostarcza urządzenia umożliwiające lokalizację i nawigację. Dzięki najnowszemu produktowi – GTU 10 – poszerzymy naszą ofertę oddając w ręce użytkowników kolejne, innowacyjne rozwiązanie, które znacznie ułatwi ich codzienne życie” powiedział Jakub Szałamacha, marketing manager Polska. “Bez względu na to gdzie aktualnie przebywamy, możemy sprawdzić gdzie poszły nasze dzieci po szkole, gdzie znajdują się domowe zwierzaki lub czy samochód nadal stoi w garażu.”

Niewielkie gabaryty (3,4 x 7,8 x 2cm), ultralekka waga (48,5 g), wodoodporność oraz specjalny klips i pokrowiec sprawiają, że GTU 10 bez najmniejszych problemów można przymocować do plecaka, obroży psa lub do dowolnego przedmiotu, którego położenie ma zostać zlokalizowane. Funkcja śledzenia zostanie aktywowana po zarejestrowaniu GTU 10 w serwisie my.Garmin.com.  Po zalogowaniu się w serwisie można skorzystać z opcji pomocy lub przejść bezpośrednio do ustawień lokalizatora. Dla osób prowadzących mobilny tryb życia, przygotowano specjalną aplikację Garmin Tracker, dedykowaną dla urządzeń przenośnych. Dzięki niej monitorujemy położenie GTU 10 praktyczne z dowolnego miejsca. Ponadto, w przypadku korzystania z rozwiązań zgodnych z Garmin nüLink, dostępna jest funkcja automatycznego wyznaczania trasy do bieżącej lokalizacji GTU 10.

GTU 10 pozwala na stworzenie do 10 „wirtualnych granic”. Jeśli lokalizator znajdzie się poza granicami tak zdefiniowanego obszaru, na podane wcześniej adresy email lub numery telefonów zostanie automatycznie wysłany odpowiedni komunikat. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownicy zyskują również łatwy dostęp do śledzenia historii przemieszczania się GTU 10. Użytkownik lokalizatora jest również informowany o konieczności naładowania baterii w urządzenia lub o jego wyłączeniu. Istnieje również możliwość powiadamiania o przekroczeniu przez GTU zdefiniowanej wcześniej prędkości (pakiet deLuxe). Litowo-jonowy akumulator, w który wyposażony jest GTU 10, zapewnia do 4 tygodni pracy bez konieczności ładowania.

Niektóre z potencjalnych zastosowań GTU 10:

  • Rodzice: Szerokie możliwość monitorowania lokalizacji dzieci, drogi ze szkoły do domu, czasu przybycia do danych miejsc, oraz wiele innych opcji.
  • Rowerzyści i biegacze: Znajomi lub rodzina mogą na bieżąco śledzić nasze trasy jazdy rowerem lub biegania. Jest to również dobry sposób na analizowanie postępów jakich dokonaliśmy w przeciągu ostatnich dni.
  • Zabezpieczenie własności: Po zamontowaniu GTU 10 w samochodzie, łodzi czy też w urządzeniach rolniczych lub budowlanych możemy na bieżąco śledzić ich lokalizacje.

Jest to tylko kilka z wielu możliwych sposobów wykorzystania GTU 10.

GTU 10 gwarantuje skuteczną lokalizację dzięki wykorzystaniu bardzo czułego nadajnika GPS oraz bezprzewodowej komunikacji GSM. Sugerowana cena urządzenia wraz z rocznym abonamentem typu Standard to 199 euro. W ramach pakietu Standard otrzymujemy:

  • możliwość przeglądania do 10 punktów historii lokalizacji dziennie
  • dostęp do pozycji GTU10 na żądanie
  • 25 smsów miesięcznie
  • możliwość powiadamiania na wiele adresów e-mail
  • dostęp do aplikacji internetowej wraz z konfiguracją
  • ustawienia powiadomień o niskim poziomie baterii
  • powiadomienia o słabym sygnale GPS

Po upływie roku istnieje możliwość przedłużenia abonamentu na kolejne 12 miesięcy w cenie 49 euro. Abonament typu deLuxe (w cenie 5 euro za miesiąc), poza możliwościami dostępnymi w pakiecie standardowym oferuje dostęp do historii śledzenia z ostatnich 7 dni, planowanie ustalenia pozycji, śledzenie ciągłe, alerty prędkości, zaproszenie do śledzenia. Każdy z oferowanych planów zawiera opcję automatycznego przedłużenia abonamentu bez konieczności podpisywania dodatkowych umów i opłat aktywacyjnych.

Usługa śledzenia przy użyciu lokalizatora Garmin GTU 10 dostępna jest w 19 krajach europejskich: Austria, Belgia, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Irlandia, Włochy, Luksemburg, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Szwecja, Szwajcaria, Hiszpania, UK. Planowane jest rozszerzenie zasięgu na wiele innych państw.

Od momentu powstania w 1989 roku Garmin dostarczył 72 milionów urządzeń GPS, znacznie wyprzedzając pod tym względem inne, konkurencyjne firmy. Szeroki asortyment oraz innowacyjne i sprawdzone rozwiązania sprawiły, że Garmin to od wielu lat niekwestionowany lider w każdym z najważniejszych sektorów rynku urządzeń GPS, poczynając od motoryzacji, poprzez lotnictwo i żeglugę a na fitness, rekreacji na świeżym powietrzu czy narzędziach służących do śledzenia i aplikacjach dla systemów bezprzewodowych kończąc.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu