Przejdź do treści

Xstream po raz kolejny zdobywa międzynarodową nagrodę

Duńska firma Xstream (leader segmentu Over-The-Top, Online Video Platform), która w tym roku miała swój debiut na polskim rynku, otrzymała międzynarodową nagrodę za swoje usługi w dziedzinie streamingu i została zwycięzcą w kategorii Best Streaming Service Provider.

W konkursie wzięło udział 281 firm, które były nominowane w 13 kategoriach. Firma Xstream, która dostarcza technologię (over-the-top) umożliwiającą zarządzanie dystrybucją treści audio / video online na różnych nośnikach, zdobyła nagrodę dla Najlepszego Dostawcy usług streamingowych. Nagroda ta ukoronowała Xstream jako najlepszego dostawcę kompleksowych usług strumieniowych – od rejestrowania i kodowania, aż po dostawę i dystrybucję. Xstream, wraz z dwoma innymi firmami, dostał się do finału i głosami czytelników Media Streaming zwyciężył. Wyniki zostały ogłoszone 18 października br. wieczorem na ceremonii rozdania nagród na targach Streaming Media w hali Olympia w Londynie.

Jesteśmy ogromnie zaszczyceni, że zdobyliśmy tę nagrodę i, że uznano nas za najlepszego dostawcę usług streamingowych w Europie. Uznanie czytelników magazynu Streaming Media, dowodzi o słuszności zaangażowania Xstream w innowacyjny rozwój usług streamingowych. A co warto podkreślić, czytelnicy Streaming Media, to ludzie, którzy codziennie korzystają z naszych usług w zakresie dostarczania wysokiej jakości wideo online, co czyni ich wybór jeszcze cenniejszym – podkreśla Frank Thourp, prezes Xstream.

Poza zwycięstwem w kategorii Najlepszy Dostawca usług streamingowym, Xstream znalazł się wśród finalistów w kategorii Największa Innowacja w dziedzinie streamingu 2011.

Xstream staje się coraz bardziej rozpoznawalną marką w branży. Firma stale rozwija się i zyskuje nowe udziały w rynku w Europie.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem jak wielkim zainteresowaniem cieszą się nasze usługi, zarówno w Europie, jak i w innych częściach świata. Będziemy nadal odgrywać wiodącą rolę w branży streamingu przez tworzenie i kierowanie najlepszych rozwiązań dla naszych klientów, których celem będzie m.in.: zwiększenie wydajności, a dodatkowo planujemy uruchamianie nowych, spersonalizowanych projektów – mówi prezes Xstream, Frank Thorup.

Duński twórca technologii dostarcza m.in.: rozwiązania Web-TV dla większości skandynawskich firm medialnych, a także technologie  „Over-the-top”, z których korzystają skandynawskie i międzynarodowe firmy takie jak: Telenor, SBS, Comoyo, Canal Digital i Altibox. Platforma Xstream Online Video i MediaMaker jest motorem tych przełomowych rozwiązań.

Jest to druga międzynarodowa nagroda dla duńskiej firmy zdobyta w ciągu ostatniego roku. Na początku 2011 roku, Frank THORUP, dyrektor generalny i właściciel Xstream, został powołany na jednego z 15 członków Zespołu Streaming Media Dream. W skład Zespołu wchodzą ludzie, którzy mieli największy wpływ na europejski rynek wideo online i którzy wykazali się innowacyjnością i zaangażowaniem w branży online wideo, które wykracza daleko poza ich własną działalność biznesową.