Przejdź do treści

SuperDesery Canal+ w filmowym menu Szortów 2011

Znany jest już program tegorocznej edycji Ogólnopolskich Pokazów Szortów 2011, organizowanych przez Fundację Rozwoju Sztuki Filmowej i CANAL+. Seanse odbędą się w trzydziestu dwóch lokalizacjach w całej Polsce i potrwają od listopada do grudnia. Na filmowe menu imprezy złożą się trzy części: „Aperitif”, „Main course” i „SuperDesery CANAL+”. W ramach tego cyklu stacja pokaże siedem najciekawszych produkcji, wyemitowanych w tym roku na antenie.

W ramach jubileuszowej, dziesiątej edycji SZORTÓW pokazy odbędą się w trzydziestu dwóch ośrodkach w całej Polsce: Bielsku Białej, Ciechanowie, Dębicy, Ełku, Giżycku, Gorzowie Wielkopolskim, Grodzisku Mazowieckim, Katowicach, Koninie, Krakowie, Łodzi, Olsztynie, Płocku, Poznaniu, Rudzie Śląskiej, Rzeszowie, Sejnach, Skierniewicach, Sokołowie Małopolskim, Sokółce, Sopocie, Suwałkach, Szczecinie, Świeciu, Tomaszowie Mazowieckim, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu, Zawierciu i Zielonej Górze.

 

„Naszą akcję realizujemy już od dziesięciu lat. Dzięki temu wypracowaliśmy sobie markę, przyzwyczailiśmy widzów i stworzyliśmy sieć partnerów w całym kraju. To dzięki nim SZORTY mają tak szeroki zasięg. Współpracujemy z ośrodkami w całej Polsce – klubami studenckimi, kinami studyjnymi, wybranymi domami kultury, które potrafią docierać do lokalnej publiczności i stwarzają wyjątkowy klimat pokazów. Zamiast zwykłych, anonimowych sal kinowych, wybieramy miejsca, w których ludzie lubią spędzać czas, które dobrze się kojarzą” – mówi Adam Warzyszyński, pomysłodawca imprezy.

W programie imprezy, w każdej lokalizacji, jeden wieczór wypełnią „SuperDesery CANAL+”, a w nich najciekawsze filmy krótkometrażowe emitowane w tym roku na antenie stacji. „CANAL+ pokazuje pełną panoramę światowego, europejskiego i polskiego kina, wybierając zawsze produkcje na najwyższym poziomie. Nie inaczej jest w przypadku krótkiego metrażu. Dlatego selekcja tych najlepszych z najlepszych do naszego cyklu w ramach SZORTÓW wcale nie była łatwa” – mówi Agatha Slaby, Rzecznik Prasowy CANAL+. I dodaje: „Poza świetnym repertuarem przygotowaliśmy dla gości naszych pokazów słodkie niespodzianki”.

W cyklu „SuperDesery” CANAL+ znajdą się m.in.: «Zagubiona rzecz» – tegoroczny obraz nagrodzony Oscarem w kategorii filmu krótkometrażowego, «Zadurzenie», «Paths of hate» czy «Małe dzieci, wielkie słowa».

Przez cały czas trwania SZORTÓW 2011 publiczność może głosować na ulubiony film, który otrzyma tytuł „POLISH AUDIENCE AWARD”. Dla miłośników krótkiego metrażu CANAL+ organizować będzie konkursy w mediach lokalnych i w serwisach internetowych z nagrodami ufundowanymi przez stację.

Więcej informacji na stronie www.Pokazy.Szorty.pl i facebooku www.facebook.com/pokazyszortow.