Przejdź do treści

SAP udostępni więcej innowacji w oprogramowaniu SAP® Business Suite: szybciej i bez zakłócania działalności biznesowej

Firma SAP AG poinformowała o planach szybszego udostępniania innowacji biznesowych do oprogramowania SAP® Business Suite według jasno określonych planów rozwoju tej platformy. SAP będzie wprowadzać rozszerzenia do oprogramowania w systemie kwartalnym, nie powodując zakłóceń w funkcjonowaniu przedsiębiorstw. Innowacje będą obejmowały obszary, w których zapewni to klientom największe korzyści, w tym: mobilność, technologia przetwarzania in-memory oraz przetwarzanie w chmurze. Klienci będą mogli sami określać szybkość wprowadzania innowacji stosownie do potrzeb ― bez wysiłku związanego z wdrożeniem kolejnej wersji systemu. Szczegółowe informacje na temat możliwości stopniowej rozbudowy posiadanego oprogramowania zostaną udostępnione podczas konferencji SAPPHIRE® NOW i SAP® TechEd 2011, które odbędą się w Madrycie, w dniach 8–10 listopada br.

Tradycyjne projekty wdrażania nowych wersji oprogramowania mogą wpływać na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa i powodować okresowy spadek produktywności. Dlatego właśnie firma SAP planuje udostępnianie co kwartał przełomowych innowacji w ewolucyjny sposób, który nie będzie zakłócał pracy produktów i środowisk IT, funkcjonujących u klientów. Kluczowe koncepcją w ewolucyjnym podejściu do innowacji jest stopniowe dostarczanie rozszerzeń funkcjonalnych w główym pakiecie aplikacji SAP. Te rozszerzenia będą wspierały nowoczesność w sposobach korzystania z systemów, np. poprzez wykorzystanie dodatkowych paneli, głównych stron tematycznych oraz dostępności procesów przez urządzenia mobilne. Planowane jest również udostępnienie analityki biznesowej połączonej z funkcjami transakcyjnymi, aby pomóc klientom w podejmowaniu lepszych decyzji i szybszym wdrażaniu ich w życie. Ponadto przełomowe innowacje technologiczne, takie jak przetwarzanie in-memory, spowodują radykalną poprawę komfortu pracy użytkowników realizujących procesy biznesowe, wymagające przetwarzania dużych ilości danych.

W następstwie tego podejścia firma SAP wydłuży podstawowy okres wsparcia dla głównych aplikacji z pakietu SAP Business Suite 7, w tym dla oprogramowania do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa SAP® ERP 6.0 o pięć lat ― od grudnia 2015 r. do grudnia 2020 r. Zapewni to klientom SAP długofalową przewidywalność wykorzystania platformy SAP oraz pozwoli uniknąć w ciągu najbliższych kilku przeprowadzania pracochłonnych projektów wdrażania nowych wersji oprogramowania, tzw. „upgrade’ów”. Wydłużony zostanie także okres wsparcia dla platformy technologicznej SAP NetWeaver®, która stanowi podstawę technologiczną głównych wersji aplikacji SAP i wszystkich obecnych pakietów rozszerzeń oprogramowania SAP Business Suite. Przedstawione powyżej decyzje zostaną zaprezentowane w broszurze nt. strategii wprowadzania na rynek oprogramowania w roku 2012.

„Nasza strategia innowacji oraz wynikające z niej okresy wsparcia zapewnią klientom większą przewidywalność projektów SAP oraz przyspieszą rozpowszechnianie innowacyjnych produktów SAP” ― powiedział Jim Hagemann Snabe, jeden z dwóch dyrektorów zarządzających SAP. „Pomoże to przedsiębiorstwom zwiększyć produktywność, odciążyć pracowników oraz jeszcze skuteczniej prowadzić działalność biznesową. Nasze tempo innowacji połączone z długofalową przewidywalnością współpracy nie mają sobie równych w branży oprogramowania i dowodzą zaangażowania firmy SAP w utrzymywanie trwałych, obustronnie korzystnych kontaktów z klientami”.