Clipnet wprowadził nowy format – VideoScreening

Należąca do IDMnet sieć reklamy wideo Clipnet poszerzyła ofertę o nowy na polskim rynku format reklamy wideo – VideoScreening. Produkt jest dostępny w Pakiecie Premium obejmującym najlepsze witryny z sieci IDMnet.

VideoScreening pozwala na odtwarzanie spotu reklamowego w tle strony internetowej. Dodatkowo wykorzystana jest powierzchnia Megabillboardu, przez który widać fragment reklamy. Megabillboard może być zupełnie przeźroczysty, zwykle jednak zawiera proste elementy graficzne, nawiązujące do kreacji i przyciągające uwagę odbiorcy. Po najechaniu na jego obszar, użytkownik może przejść do pełnej wersji spotu z dźwiękiem. Po odtworzeniu i zamknięciu materiału wideo, wyświetlana jest w tym miejscu standardowa forma reklamy, wzmacniająca dodatkowo przekaz.

Ta nowa na polskim rynku forma reklamy wideo jest przeznaczona przede wszystkim do wykorzystania w kampaniach wizerunkowych. VideoScreening jest doskonale widoczny na stronie, a jednocześnie, dzięki temu, że wideo nie zasłania treści, jest to forma małoinwazyjna, która może zyskać dużą sympatię użytkowników.

„Naszym celem było stworzenie formatu wideo, który będzie zapadał w pamięć odbiorców i zachęcał ich do interakcji z reklamą. Emisja odbywa się na specjalnie przygotowanym pakiecie Premium. W jego skład wchodzą największe i najbardziej rozpoznawalne witryny z sieci IDMnet. Dla zapewnienia jeszcze lepszego efektu, przekaz jest kierowany do użytkowników z wysoką rozdzielczością ekranu.” – mówi Michał Karmiński, head of Clipnet.

Clipnet jest siecią reklamy wideo on-line, uruchomioną przez IDMnet w październiku 2011 roku. Sieć oferuje szeroką gamę produktów wideo, w tym wszelkie formaty In-banner oraz Instream –Clipnet dociera do 15,5 milionów użytkowników polskiego Internetu (źródło: Megapanel PBI/Gemius, lipiec 2011). Nową formę reklamową można obejrzeć pod adresem: http://traffic.idmnet.pl/examples/eska.html?clipnet=bg&client=samsung (wizualizacja ta została wykorzysta jedynie w celu prezentacji produktu i nie jest  przykładem zrealizowanej kampanii).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu