Andrzej Te „Dzieci TV” – Jirafa-Roja wydało nową książkę

„Dzieci TV” autorstwa twórcy, posługującego się pseudonimem Andrzej Te, została wydana nakładem warszawskiego wydawnictwa „Jirafa Roja” we wrześniu 2011 r. Ta pod wieloma względami nowatorska książka jest zbiorem ośmiu opowiadań, w których poruszane są zagadnienia i problemy polskiej współczesności.

W XXI wieku telewizja stała się nowym bogiem ludzkości. To przez jej pryzmat patrzymy na świat i poznajemy życie. Telewizja oducza samodzielnego myślenia i zamyka ludzi w pewnym schemacie, tworzy swego rodzaju terrarium, w którym czujemy się bezpieczni. Niewolnicy telewizji – wyzuci z uczuć i głębszych emocji, zapatrzeni w szklany ekran, zatracają swoje ludzkie właściwości. Dzieci TV stają się jak bezmyślne maszyny, którymi z łatwością można manipulować.

Zbiór opowiadań Andrzeja Te pokazuje świat jako grę, w którą musimy grać. Bez względu na wynik, wszyscy jesteśmy przegrani. To się nie stanie – to już się dzieje.

„Wszyscy jesteśmy dziećmi telewizji. Wszyscy po cichu marzymy o tym, by nasze życie było jak w telewizji. (…) Bo telewizja nie boli. Życie w telewizji jest pozbawione zmysłów. Oglądasz i przestajesz myśleć. Oglądasz i przestajesz cokolwiek czuć. Oglądasz i żyjesz, i nic nie musisz robić. Nic cię nie czeka. Tak wygląda Eden. I tak wygląda rzeczywistość, którą stworzyłem dziewczynkom. Taki im nakręciłem film i one wiedzą, że muszą grać swoje role jak najlepiej. Muszą się po prostu wczuwać i nie czuć nic. I wtedy samo się robi. Naturalnie. I takie jest życie.”

Już wkrótce powstanie strona internetowa autora: www.andrzejte.pl. Tekst Andrzeja Te dostępny będzie m.in. w sieci salonów Empik oraz dobrych księgarniach tradycyjnych i internetowych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu