Przejdź do treści

DPD Polska wspiera IV Ogólnopolską Olimpiadę Logistyczną

Ponad 6 tysięcy uczniów ze 186 szkół ponadgimnazjalnych zmierzyło się dziś (21.10.) z zadaniami z zakresu logistyki w ramach IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. DPD Polska już po raz trzeci z rzędu jest Złotym Sponsorem przedsięwzięcia organizowanego przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.

Uczniowie, którzy interesują się logistyką i swoją przyszłość zawodową wiążą właśnie z tą branżą, co roku mogą sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności, biorąc udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich i policealnych. Jego celem jest wzbudzenie zainteresowania tą dziedziną, jej promocja, a także wskazanie możliwości pracy w zawodach związanych z logistyką.

DPD Polska zawsze bardzo chętnie angażuje się w inicjatywy związane z edukacją, dzięki którym zdolne osoby mają szansę na dalsze rozwijanie swoich pasji i ukierunkowanie zainteresowań – mówi Aneta Gasparska, Kierownik Marketingu i Komunikacji/Rzecznik Prasowy DPD Polska. Do tej pory uczestniczyliśmy w wielu projektach edukacyjnych. Stworzyliśmy m.in. Magiczną Krainę Kuriera na dziecięcym portalu Ciufcia.pl oraz serię odcinków „Płacę nie płacę” zrealizowaną we współpracy z Webshake.tv, w ramach której uczyliśmy Internautów, jak bezpiecznie kupować w Sieci. Współtworzyliśmy również Słownik Logistyczny polsko-angielski, angielsko-polski, szczególnie przydatny dla menedżerów branży TSL – dodaje.

W Olimpiadzie Logistycznej uczestniczę już po raz drugi – mówi Natalia Serwatka, uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie. Rok temu udział w konkursie potraktowałam jako nowe doświadczenie i test moich możliwości. W tym roku stresuje się dużo bardziej, ponieważ traktuję ten konkurs jako poważny sprawdzian mojej wiedzy i umiejętności. Już wiem, że swoją przyszłość na pewno zwiążę z logistyką. Jeszcze nie zdecydowałam, czy będzie to transport drogowy czy kolejowy. W tej chwili skupiam się na poszerzaniu swojej wiedzy z zakresu logistyki i spedycji. Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna to dla mnie ogromna motywacja do nauki i doskonalenia znajomości branży – dodaje.

To już czwarta edycja Olimpiady. Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większą popularnością.

Świadczy to nie tylko o wzroście rangi i prestiżu samej Olimpiady, lecz także o dynamicznym rozwoju branży logistycznej.

Pomagając młodym ludziom w zdobywaniu wiedzy logistycznej, tak naprawdę pomagamy całej branży. Kształcimy w końcu naszych przyszłych specjalistów. Uczestnicy to młodzi pasjonaci, którzy traktują tę Olimpiadę jako bardzo poważny sprawdzian ich wiedzy. Wierzymy, że ci ambitni ludzie będą kiedyś czołowymi ekspertami logistyki i to oni będą kształtować wizerunek branży. Dlatego bardzo mocno trzymamy za nich wszystkich kciuki! – mówi Aneta Gasparska.

Na laureatów i finalistów Olimpiady czekają zwolnienia z pisemnej części egzaminu zawodowego, bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu, a także wiele rzeczowych nagród. Jest więc o co walczyć!