26 mln zł na inwestycję Gant Development w Polanicy Zdroju

Budowa osiedla mieszkaniowego Polanica Park w dolnośląskim uzdrowisku ma zapewnione finansowanie. Zainteresowanie ofertą jest wysokie.

Gant Development, jeden z czołowych deweloperów mieszkaniowych w Polsce, zapewnił finansowanie inwestycji w Polanicy Zdroju. Stosowne umowy kredytowe z Alior Bankiem zawarła już jedna ze spółek celowych dewelopera. 26 mln zł to kwota pozyskana na finansowanie i refinansowanie dwóch etapów inwestycji (25,2 mln zł) oraz finansowanie podatku VAT (0,8 mln zł). Termin spłaty kredytów to koniec września 2013 roku.

– Po raz kolejny pokazaliśmy, że dobrze przygotowane i atrakcyjne projekty deweloperskie nie mają problemu z uzyskaniem korzystnego finansowania, w tym przypadku bankowego. Cieszymy się, że Gant Development jest szeroko rozpoznawany jako solidny partner, którego można obdarzyć zaufaniem na rynku finansowym – komentuje Andrzej Szornak, Wiceprezes Zarządu Gant Development S.A.

Inwestycja Grupy Gant Development w Polanicy Zdroju to sześć budynków mieszkalnych z wysokiej klasy mieszkaniami (metraż 26-106 m2) i lokalami usługowymi. W pierwszym etapie inwestycji, którego budowa rozpoczęła się we wrześniu 2010 roku i ma potrwać do połowy przyszłego roku, powstanie 106 mieszkań i 5 lokali usługowych o łącznej powierzchni użytkowej blisko 6 tys. m2. W drugim etapie inwestycji, którego budowa ma trwać od czerwca 2012 roku do września 2013 roku, przewidziano 69 mieszkań. Na koniec września br. nabywców znalazło ponad 27 proc. mieszkań z oferty przewidzianej w pierwszym etapie inwestycji Gant Development w Polanicy Zdroju. Co ciekawe, sprzedanych zostało również już 6 mieszkań z etapu drugiego.

– Jesteśmy zadowoleni z faktu, że nasza oferta mieszkań w Polanicy Zdroju cieszy się dużym zainteresowaniem nabywców. Nie jest to jednak dla nas zaskoczenie, ponieważ oferujemy bardzo atrakcyjne lokale w niezwykle korzystnej cenie – mówi Karol Antkowiak, Prezes Zarządu Gant Development S.A.

Chodzi zarówno o standard osiedla, jak i jego położenie i cena lokali (już od 3.749 zł/m2 brutto!). Osiedle Polanica Park z portfela Gant Development ma zapewnić mieszkańcom spokój i wypoczynek. Jednocześnie Polanica Zdrój to miasto przyjazne zarówno dla aktywnego singla, statecznego kuracjusza, jak i dla tradycyjnej rodziny. Na terenie osiedla będą miejsca parkingowe w krytej hali garażowej i na zewnątrz budynków. Planowane jest również powstanie kameralnego centrum SPA, sali fitness i siłowni, dzięki temu każdą wolną chwilę mieszkańcy będą mogli poświęcić na relaks i rekreację. W odległości zaledwie 1,5 km od inwestycji znajduje się część uzdrowiskowa Polanicy Zdroju, którą otacza Park Zdrojowy, wpisany na listę zabytków (polanicka oaza ciszy i spokoju). Na terenie parku znajduje się Pijalnia Wielkiej Pieniawy, słynna rzeźba Niedźwiedzia Polarnego z 1910 roku oraz podświetlana 16 lampami fontanna, z której tryskająca woda tworzy dwunastometrowe figury w rytm muzyki i oświetlenia. Do aktywnego spędzenia czasu zachęca letni tor saneczkowy i liczne szlaki rowerowe o różnym stopniu trudności i o łącznej długości prawie 100 km.

Zakup nieruchomości w Polanicy może okazać się korzystny nie tylko dla osób poszukujących swojego miejsca na ziemi, ale również dla inwestorów. Gant Development SA we współpracy z SUN & SNOW oferuje swoim klientom innowacyjną i zarazem korzystną lokatę długoterminową – kupno apartamentu z gotową opcją wynajmu. Nabywca zyskuje podwójnie, posiadając możliwość wypoczynku, ale również dochodu z wynajmu własnego apartamentu. Powierzając apartament w zarządzanie firmie SUN & SNOW, właściciel zyskuje pewność, że inwestycja pracuje dla niego pod jego nieobecność. Jednocześnie Gant Development zapewnia brak ryzyka dla klientów rezerwujących lokale w inwestycji Polanica Park. Jeśli w trakcie 30 dni od podpisania umowy przedwstępnej klientowi nie uda się sfinalizować formalności (np. kredyt bankowy), deweloper zwróci mu w całości opłatę rezerwacyjną.

Gant Development należy do czołowych firm deweloperskich w Polsce. Prowadzi przede wszystkim inwestycje w segmencie mieszkaniowym, ale posiada również w swoim portfolio projekty komercyjne (powierzchnie handlowe i biurowe) oraz portfel mieszkań na wynajem. Gant Development to także laureat wielu prestiżowych nagród. Do ostatnich należy zdobycie tytułu Mieszkaniowa Marka Roku 2011 we Wrocławiu. Gant Development był do tego jedynym deweloperem, który znalazł się w czołówce rankingu we wszystkich największych miastach Polski.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu