Kolejne biura w sieci Metrohouse

Sieć biur nieruchomości Metrohouse & Partnerzy podpisała umowy z czterema nowymi franczyzobiorcami. Biura z logo Metrohouse rozpoczynają działalność w Lublinie, Bydgoszczy, Częstochowie i Kaliszu.

W sumie firma posiada już 54 zespoły sprzedażowe, z czego 24 prowadzone są w systemie franczyzowym. – Po zakończeniu rozmów z kolejnymi potencjalnymi franczyzobiorcami po raz pierwszy w historii firmy liczba placówek franczyzowych może wkrótce dorównać liczbie własnych zespołów, mówi Dorota Gierach-Nowak, dyrektor Działu Franczyzy Metrohouse & Partnerzy.

Nowi franczyzobiorcy Metrohouse nie ukrywają, że poszukując sieci franczyzowej kontaktowali się z wieloma firmami. Decydującym czynnikiem była wysokość opłat i profesjonalizm działania w całej sieci: – Ważna była wysokość opłaty franczyzowej, ale tak naprawdę o decyzji zaważyła kultura organizacyjna firmy, innowacyjność, zastosowanie nowoczesnych technologii, wysoki i jednolity standard obsługi klientów. Cała koncepcja biznesowa była zgodna z moimi wyobrażeniami o profesjonalnym, przyjaznym i dostępnym dla klientów biurze nieruchomości, mówi Teresa Mazurek, współwłaścicielka biura w Lublinie.

Nowością wśród franczyzobiorców jest wykorzystanie środków unijnych na rozpoczęcie działalności. W przypadku biura w Lublinie skorzystano z programów regionalnych dla nowych na rynku mikroprzedsiębiorstw. – Tak jak przy każdym wniosku należy nastawić się na sporo formalności. Podstawą jest dobry doradca, który pomoże w przełożeniu ciekawych pomysłów na unijne formularze, mówi Teresa Mazurek. Dzięki dotacjom nowe biuro będzie wykorzystywać wiele narzędzi mobilnych (smartphony, iPady) oraz… kamerę termowizyjną. Pozwoli to na uzyskanie przewagi konkurencyjnej już na początku działalności.

Oferta franczyzowa jest kierowana dla działających agencji, ale także do osób, które chcą rozpocząć lub poszerzyć prowadzony biznes o pośrednictwo w obrocie nieruchomościami. Firma oferuje bogaty pakiet szkoleń wstępnych i handlowych dla franczyzobiorców, również w ramach Akademii Menadżera Metrohouse. Obecnie Metrohouse prowadzi zaawansowane rozmowy z kolejnymi przedsiębiorcami planującymi dołączenie do sieci.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu