Dlaczego warto inwestować w systemy klasy ERP

Czy inwestycja w systemy informatyczne klasy ERP to dobry krok? Ile można zyskać po wdrożeniu systemu? Odpowiedź poznaliśmy podczas Konferencji „Zyskaj przewagę – policz, ile zyskujesz”.

W ostatnim czasie w Chojęcinie k. Kępna odbyła się konferencja „Zyskaj przewagę – policz, ile zyskujesz” kierowana do firm z branży meblowej. Organizatorem konwentu była firma Graphcom Sp. z o.o. wraz z Europejskim Centrum Doradztwa Finansowego.

Podczas kilkugodzinnego spotkania usłyszeliśmy m.in. dlaczego warto inwestować w systemy klasy EPR i jak uzyskać dofinansowanie na ten cel ze środków Unii Europejskiej.

Jak wiemy oczekiwany zwrot inwestycji jest jednym z podstawowych założeń przy podejmowaniu decyzji o wdrożeniu takiego systemu. Graphcom na konkretnych przykładach swoich Klientów (DIG-NET) pokazał profity płynące z implementacji systemu.

Do kluczowych korzyści wdrożenia ERP możemy zaliczyć poprawę funkcjonowania przedsiębiorstwa, zmniejszenie czasochłonności obsługi klienta, prowadzącą do oszczędności rzędu tysięcy roboczogodzin rocznie i uzyskanie oszczędności finansowych liczonych w setkach tysięcy złotych.

Postanowiliśmy wszystkim uczestnikom konferencji zaproponować darmowy audyt korzyści, którego celem jest wykazanie obszarów w których można zaoszczędzić czas pracowników i uzyskać realne korzyści finansowe. – mówi Tomasz Krause, prezes Graphcom Sp. z o.o.

Sympozjum spotkało się z dużym zainteresowaniem w branży, zarówno wśród dużych jak i małych firm meblowych.

Więcej informacji o konferencji znajduje się na www.graphcom.pl oraz na www.graphcom.pl/meblowa2011

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu