DATERA w polskim Pawilonie Narodowym w Genewie

DATERA, spółka projektująca i wdrażająca zaawansowane rozwiązania telekomunikacyjne, zaprezentuje się podczas targów ITU Telecom World 2011 w Genewie.

Polski Pawilon Narodowy na targach ITU Telecom World 2011 w Genewie organizują wspólnie: Ministerstwo Infrastruktury, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Gdański Park Naukowo-Technologiczny wraz z partnerami, wśród których znalazły się: Telekomunikacja Polska, Netia, Comarch, Cyfrowy Polsat, P4 i Oxycom S.A. Datera SA znalazła się w gronie kilku firm zaproszonych do reprezentowania naszego kraju w tym wyjątkowym wydarzeniu przez PSSE i GPNT.

– W Genewie zaprezentujemy przede wszystkim nasze rozwiązania dla operatorów telekomunikacyjnych, które z powodzeniem są wykorzystywane przez polskie firmy. Jesteśmy gotowi, by oferować je również za granicą. Jestem przekonany, że z powodzeniem mogą konkurować funkcjonalnościami i niezawodnością z systemami największych światowych producentów – mówi Marek Matulewicz, prezes zarządu Datera SA.

Organizowane przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU), jedną z agend Organizacji Narodów Zjednoczonych, targi ITU Telecom World 2011, które odbędą się w dniach 25-27 października 2011 r. Genewie, są największym wydarzeniem skupiającym przedstawicieli administracji państwowych, organizacji międzynarodowych, sektora telekomunikacji i nowoczesnych technologii na świecie.

Polski Pawilon Narodowy będzie jednym z 28 pawilonów reprezentujących kraje z całego świata, m.in.: Chiny, Japonię, Koreę, Szwajcarię, Hiszpanię, Rosję, Czechy, Republikę Południowej Afryki. Wśród firm obecnych na targach nie zabraknie światowych gigantów, takich jak: Alcatel Lucent, AT&T, China Mobile, Cisco, Intel, Microsoft, Ericsson czy Huawei.

– Celem polskiej ekspozycji na targach w Genewie jest prezentacja innowacyjnego charakteru polskiej gospodarki i kreatywnego potencjału przedsiębiorstw działających na terenie Pomorza – wyjaśnia Marcin Żukowski, dyrektor Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. – Zapraszając do udziału w tym wydarzeniu współpracujące z nami firmy, zwracaliśmy szczególną uwagę na innowacyjność oferowanych przez nie technologii oraz wypracowaną dzięki nim pozycję na rynku. DATERA, ze swoimi nowoczesnymi i sprawdzonymi rozwiązaniami w dziedzinie telekomunikacji, doskonale wpisuje się w ideę targów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu