Zarabiaj zamiast wydawać w te Święta

W ubiegłym roku co trzeci Polak planował świąteczne zakupy w sieci, jak podała firma Deloitte. Z szacunków rynkowych wynika, że w tym sezonie udział ten może sięgnąć 50%. Oznacza to gigantyczny wzrost zysków sprzedawców internetowych. Jeśli rozważasz działalność e-commerce, jeszcze nie jest za późno, aby uruchomić sklep internetowy przed świąteczną gorączką zakupów.

Polski rynek handlu internetowego rozwija się bardzo dynamicznie. Według raportu „ecommerce 2011” w ubiegłym roku wartość handlu w sieci wyniosła 15,5 mld zł, a pomimo trudnych warunków gospodarczych aż 40% sklepów internetowych zwiększyło obroty.  Nie ulega wątpliwości, że Internet jest najszybciej rosnącym kanałem dystrybucji w polskim handlu.

– „Internetowe zakupy w przeciągu kilku lat zdobyły sobie zaufanie polskich klientów. Konkurencyjne ceny, szeroka, stale dostępna oferta oraz możliwość unikania kolejek przekonały użytkowników do  sklepów internetowych. Wpływa to na stały wzrost obrotów e-sklepów szczególnie w momentach kiedy w krótkim czasie mamy do zrobienia bardzo różnorodne zakupy, jak właśnie przed Świętami” – wyjaśnia Przemysław Marciniak, Kierownik Produktu E-commerce, home.pl.

Grudzień to najlepszy okres dla sprzedawców. Przedświąteczny handel może generować nawet jedną trzecią rocznej sumy obrotów. Równocześnie rosną zmęczenie i frustracja klientów spowodowane nadmiernym tłokiem, kolejkami oraz cenami w tradycyjnych sklepach. Dlatego też Polacy coraz chętniej decydują się na zakupy w sieci. Z danych Eurostatu wynika, że obecnie w Polsce jest ok. 8,5 mln e-klientów. Warto więc szybko uruchomić sklep internetowy, aby skorzystać ze świątecznego boomu.

Ważne jest, aby w pośpiechu nie dać się ponieść przedświątecznej gorączce i nie stworzyć amatorskiej, niefunkcjonalnej witryny. Jeżeli przygotowujemy sklep od podstaw potrzebować będziemy kilku niezbędnych elementów: domeny internetowej, hostingu, oprogramowania oraz środków na promocję. Przygotowanie wszystkich elementów wymaga odpowiedniej ilości czasu oraz nakładów finansowych. Można jednak wykorzystać w tym celu zintegrowane systemy sprzedażowe oferujące kompleksowe rozwiązania takie, jak Click Shop. Dzięki dedykowanemu pakietowi usług, przedsiębiorca w jednym miejscu może w łatwy sposób stworzyć w pełni funkcjonalny sklep internetowy wraz z niezbędnym zapleczem technicznym. Rozwiązanie to oferuje ponadto szereg dodatkowych korzyści w postaci kuponów na reklamę w sieci (w wyszukiwarce Google i serwisie społecznościowym Facebook), preferencyjnych warunków kontraktowania e-płatności oraz dostępu do szerokiej gamy usług partnerskich ułatwiających prowadzenie e-biznesu. Dzięki temu administracja witryną e-sklepu zajmuje niewiele czasu, a właściciel może skupić się na odpowiednim pomyśle na promocję, sprzedaży i generowaniu zysków.

Dzięki aplikacjom umożliwiającym szybkie uruchomienie sklepu internetowego, użytkownicy nieposiadający zaawansowanej wiedzy informatycznej mogą w łatwy sposób zrealizować pomysł na handel w sieci. Rozwiązania tego typu są doskonałą propozycją zarówno dla osób stawiających pierwsze kroki w biznesie, jak i przedsiębiorców prowadzących sprzedaż na rynku tradycyjnym. Sklep internetowy stwarza bowiem dodatkowe możliwości dotarcia do klientów, którzy coraz częściej szukają towarów w sieci. Takie rozwiązanie może być również sposobem na rozwój e-handlu prowadzonego z pośrednictwem serwisów aukcyjnych. Platformy sklepowe takie, jak Click Shop posiadają bowiem możliwość integracji z serwisem Allegro.

Ponadto sklep internetowy umożliwia znaczną redukcję kosztów związanych z bieżącą działalnością operacyjną i koniecznością utrzymywania rozbudowanego zaplecza logistycznego. Oczywiście prowadzenie sprzedaży w sieci wiąże się z koniecznością zadbania o dostawy, rozliczenia itp., ale są to koszty mniejsze niż w przypadku tradycyjnej sprzedaży, a do tego, korzystając z niektórych platform sklepowych można je jeszcze minimalizować. Przed ostatecznym wyborem powinniśmy więc przeanalizować również wachlarz usług pod kątem dodatkowych korzyści jakie firma oferująca oprogramowanie jest w stanie zapewnić właścicielowi sklepu.

E-handel oferuje polskim przedsiębiorcom coraz większe możliwości rozwoju. Warto więc wykorzystać ostatnie chwile, aby wystartować z własnym e-sklepem w najbardziej gorącym okresie handlowym. W tym celu należy już teraz pomyśleć o odpowiedniej platformie. Jedynie do 24 października br. można kupić pakiet Click Shop już od 99 zł za rok. Z promocyjnej oferty można skorzystać pod adresem www.home.pl/sklep-rewolucja.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu