Otwarcie Galerii Tęcza w Kaliszu zgodnie z planem

W najbliższą sobotę Grupa Kapitałowa Rank Progress SA otworzy Galerię Tęcza w Kaliszu. Proces przekazywania najemcom lokali dobiegł końca. Szacowane przychody z wynajmu to około 3,2 mln euro rocznie. Jeszcze w tym roku ma zostać sfinalizowana umowa sprzedaży obiektu.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami do końca br. ma zostać sfinalizowana umowa sprzedaży galerii spółce celowej związanej z amerykańskim funduszem Blackstone Real Estate. Na budowę obiektu Grupa Rank Progress przeznaczyła ok. 111,5 mln zł. Kwotę transakcji z Amerykanami ustalono na 39,8 mln euro netto. Ostateczna cena może ulec zmianie w umowie przyrzeczonej po zakończeniu badania due diligence prowadzonego przez kupującego.

Kaliskie centrum handlowe powstało w miejscu znanego mieszkańcom miasta supersamu Tęcza. Dawny Społem zamienił się obecnie w budynek o powierzchni całkowitej liczącej 33,7 tys. mkw. Oficjalne otwarcie Galerii odbędzie się w najbliższą sobotę, 22 października br. Inwestor przygotował wiele atrakcji, które będą trwały przez cały weekend.

„Planowe otwarcie Galerii Tęcza w Kaliszu świadczy o tym, że to dobrze przygotowana inwestycja. Jest to z pewnością wielka zasługa naszych partnerów – wykonawców, najemców, globalnych operatorów. Dzięki ich zaangażowaniu i profesjonalizmowi Rank Progress może dotrzymywać terminów” – mówi Jan Mroczka, Prezes Grupy Kapitałowej Rank Progress SA.

Galeria Tęcza liczyć będzie około 80 najemców. Wśród nich znajdą się między innymi takie marki, jak: Apart, Big Star, Camaieu, CCC, drogerie Douglas, Rossmann i Yves Rocher, Empik, H&M, Home&You, należące do sieci LPP Cropp, House, Mohito i Reserved, Media Expert, Orsay, sklepy z artykułami dziecięcymi Smyk i 5 10 15, Solar, sportowe Adidas, Nike i Reebok, Tally Weijl, Triumph, Vision Express, Wojas i sieciowe restauracje. Otwarcie wszystkich sklepów stworzy aż 800 nowych miejsc pracy. Wpłynie to znacząco na kaliski rynek zatrudnienia.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu