Tajniki sukcesu Grupy Outsourcing Experts na rynku finansowym

Grupa OEX – holding firm specjalizujących się w outsourcingu procesów back-office, wsparcia sprzedaży i marketingu oraz wielokanałowej obsługi Klientów – szuka nowych narzędzi dedykowanych branży finansowej. Adam Kotrych – ekspert ze spółki Voice Contact Center – zaprezentował podczas Kongresu Zarządzanie Call Contact Center potencjał rozwiązań outsourcingowych w zrównoważonym rozwoju sektora finansowego w Polsce.

Podczas Kongresu – organizowanego przez Business Media Solutions – specjaliści z branży outsourcingu debatowali w ramach dwóch sesji: „Rekrutacja oraz motywacja w Call Center” i „Contact Center jako Profit Center”. Prelekcja Adama Kotrycha prezesa spółki Voice Contact Center – przedstawiciela Grupy Outsourcing Experts – poruszała aktualny i znaczący rynkowo temat złożonych procesów biznesowych w kompleksowej obsłudze klienta. Motywem przewodnim była sprzedaż produktów finansowych z wykorzystaniem między innymi potencjału zewnętrznego call i contact center.

Jak zapewnia Adam Kotrych: „Sektor bankowy, usługi finansowo-ubezpieczeniowe czy rynek windykacji należności to – z punktu widzenia firm outsourcingowych – branże niezwykle perspektywiczne, cechujące się dużym potencjałem wzrostu. Z drugiej strony podpisana przez prezydenta ustawa o outsourcingu bankowym szerzej otwiera temu sektorowi drogę do korzystania z usług firm zewnętrznych. To tym bardziej kuszące, że outsourcing odciąża banki i sektor finansowy w coraz większej liczbie obszarów poprzez rozwiązania dedykowane specjalnie dla nich. Dzięki temu proces jest realizowany dużo sprawniej a bezpieczeństwo danych, kluczowy problem w tym biznesie, jest dużo wyższe”.

Konkurencja na rynku finansowym powoduje, że dla wielu firm z tego sektora outsourcing jest doskonałą alternatywą, by budować przewagi konkurencyjne i skutecznie rywalizować o pozycję rynkową. Taki model biznesowy pozwala zoptymalizować koszty związane z utrzymaniem pracowników, infrastruktury i powierzchni biurowej. Dlatego instytucje z sektora finansowego coraz chętniej korzystają z usług wyspecjalizowanych firm outsourcingowych, wspierających ich bieżącą działalność. Z badań[1] przeprowadzonych w 2010 roku przez IPSOS na zlecenie spółki ArchiDoc z Grupy OEX wynika, że z outsourcingu usług back-office korzysta już 77% przebadanych przedsiębiorstw z tej branży, co daje wzrost aż o 18 punktów procentowych od 2008 roku. Do głównych obszarów, w których stosuje się to rozwiązanie należy również: administracja (41%), obsługa klienta (36%) oraz sprzedaż i marketing (34%).

„Skupiliśmy się na podmiotach z sektora finansowego ze względu na fakt, że coraz częściej zaczynają one dostrzegać korzyści płynące z outsourcingu w zakresie call i contact center. Wieloletnie doświadczenie Grupy ze współpracy z instytucjami finansowo-ubezpieczeniowymi i bankami pokazują, że call center wykorzystać można na wielu etapach procesu sprzedaży produktu finansowego. Istnieje również szereg możliwości elastycznego połączenia go z innymi outsourcowanymi usługami, jak zarządzanie dokumentami, wsparcie sprzedaży i marketingu czy logistyka. Właśnie ten efekt synergii jest elementem przewagi rynkowej Grupy Outsourcing Experts” – mówi Konrad Rochalski, prezes Outsourcing Experts.

ArchiDoc z Grupy Outsourcing Experts zapewnia outsourcing usług back-office już 9 znaczącym instytucjom z sektora finansowego. Zgodnie z planami rozwojowymi na koniec 2011 roku niemal jedną trzecią (33%) klientów spółki stanowić będą podmioty z branży finansowej. Rynek ten nie jest jeszcze nasycony, zatem ArchiDoc zakłada, że dzięki swemu doświadczeniu i kompetencjom w obszarze rozwiązań outsourcingowych związanych z zarządzaniem dokumentami w kolejnych latach realizować będzie tego typu zlecenia na rzecz co najmniej 14-15 podmiotów z sektora bankowego i finansowego.

Aktualnie w portfolio spółki znajdują się aż 3 z 4 wiodących na polskim rynku banków, które korzystają z nowoczesnej obsługi procesów kancelaryjnych w modelu zewnętrznym.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu