Nowoczesna Firma S.A. znalazła się wśród laureatów XII Rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe 2011

Nowoczesna Firma S.A. dołączyła do grona najdynamiczniej rozwijających się firm z branży nowych technologii. Nagrodę odebrał prezes Nowoczesnej Firmy S.A Władysław Farafonow podczas Gali w Centrum Nauki Kopernik.

W tegorocznym rankingu Polska otrzymała 1 miejsce co do liczebności spółek. W tym roku padł rekord, aż 2/3 firm z kategorii głównej pochodzi z naszego kraju. Ponownie przodują producenci oprogramowania, aż 45proc firm reprezentuje ten sektor. Niemniej jednak trzeci rok z rzędu bardzo dynamicznie rocznie sektor internetowy, aż 43 proc. firm działa właśnie w tym sektorze. Co ciekawe w czasach kryzysowych całkowite przychodzi spółek rankinku wzrosły prawie o 10proc. w porównaniu z rokiem poprzednim, i jest to pierwszy przypadek wzrostu odnotowany od 3 lat, po 2 latach spadku w 2009 i 2010.

 

Nowoczesna Firma S.A. to medium wiedzy dla biznesu, spółka technologiczno – medialna – operator jednego z największych portali biznesowych w Polsce www.nf.pl (ponad 1,2 mln unikalnych użytkowników), wydawca magazynu Nowoczesna Firma, organizator eventów branżowych.

„Nowoczesna Firma S.A. od blisko 3 lat prowadzi działania B+R w zakresie digitalizacji treści edukacyjnych. Najpierw poprzez uczestnictwo w kilku międzynarodowych projektach w zakresie transferu innowacji finansowanych programu Leonardo da Vinci: „Knowledge Pills Methodology” oraz „Web Quest for Human Resources Management.” Ostatnio jako lider wygraliśmy projekt w tym samy działaniu „E-business Mobile Training” o wartości 370 296 euro. Te doświadczenia dają nam duży impuls rozwojowy w zakresie przygotowania nowych rozwiązań dla podmiotów z branży B2B z którymi współpracujemy oraz silnie oddziałują na strategie firmy na kolejne lata. Kolejnym sukcesem jest pozyskanie finansowania na rozwój portalu, a szczegółowo naszej funkcji rynkowe zwanej „market place”, czyli bazy firm B2B, szczególnie usług profesjonalnych, która jest jednym z głównych modeli biznesowych NF. Jest to projekt finansowany z działania 1.4 POIG pod nazwą: „Innowacyjny silnik wyszukiwarki semantycznej web 3.0 w sektorze biznesu”. Budżet projektu: 6 179 696,00 pln. W ten sposób w ciągu najbliższych 30 miesięcy powstanie jedna z największych w Polsce baz B2B, polega na opracowaniu od podstaw samosprawdzającej się żywej bazy danych, która będzie innowacyjną specjalistyczną wyszukiwarką ukierunkowaną na potrzeby firm. Wierzymy, że przygotowane przez nas rozwiązania będą innowacyjne, nie tylko w odniesieniu do rynku polskiego – wyjaśnia Przewodniczący Rady Nadzorczej spółki Ireneusz Tomczak.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu