Międzyborska 11 – kolejny etap za nami

Na warszawskim osiedlu „Międzyborska 11” zawisła dziś symboliczna wiecha. Inwestor – RE project development – zakończył tym samym drugi etap budowy czyli prace konstrukcyjne. Inwestycja o wartości 75 mln zł rozpoczęta została w listopadzie 2010 roku. Sprzedaż mieszkań wynosi ponad 20% procent.

„Międzyborska 11” jest nowoczesnym i jednocześnie kameralnym osiedlem położonym na prawym brzegu Wisły. Generalnym wykonawcą budowy jest Mostostal Warszawa, natomiast projekt osiedla przygotowała pracownia Grupa 5 Architekci. Osiedle zbudowane zostało na działce o powierzchni 5,8 tys. m kw. Inwestycja, której wartość wynosi 75 mln zł, zostanie oddana do użytku w połowie 2012 roku, ale już cieszy się dużym zainteresowaniem. Na początku lutego 2011 r. osiągnięto sprzedaż mieszkań na poziomie 15 procent – obecnie wynosi zaś ponad 20%.

– „Międzyborska 11” to nasz pierwszy projekt realizowany po prawej stronie Wisły i na pewno nie ostatni. Te tereny z roku na rok będą zyskiwać na wartości – szczególnie ze względu na budowaną drugą linię metra – mówi Maciej Krenek, członek zarządu RE project development. – Nasze osiedle budowane jest z myślą o klientach, którzy cenią sobie kameralną atmosferę i ciszę. Nie oznacza to jednak, że osiedle położone jest na peryferiach miasta – dojazd do Centrum zajmuje zaledwie 10 min – dodaje.

Osiedle składa się ze 146 mieszkań usytuowanych w czterech kameralnych budynkach. Inwestycja oddalona jest od miejskiego zgiełku, jednak dojazd do Centrum zajmuje zaledwie 10 minut. Dobrze rozwinięta infrastruktura miejska okolicy umożliwia bezpośredni dostęp do sklepów, szkół i zajęć rekreacyjnych. Osiedle będzie ogrodzone i monitorowane. Sterowany elektronicznie zewnętrzny wjazd do garażu podziemnego zapewni wygodę i bezpieczeństwo. Z myślą o aktywnych mieszkańcach osiedla zaprojektowano specjalne pomieszczenia, służące do bezpiecznego pozostawiania sprzętu sportowo – rekreacyjnego oraz wózków dziecięcych. Do wyłącznej dyspozycji mieszkańców oddana zostanie również sala klubowa z sauną, nowoczesnym solarium oraz fitnessem.

– Dużo uwagi poświęciliśmy dziedzińcowi z placem zabaw, wyniesionemu ponad otaczający teren, dzięki czemu roztacza się z niego widok na sąsiadującą zieleń – mówi Mikołaj Kadłubowski, prezes pracowni Grupa 5 Architekci. – Tworząc to osiedle dużą wagę przywiązaliśmy do układów przestrzennych mieszkań. Zaproponowaliśmy rozwiązania uwzględniając potrzeby zarówno singli, jak i rodzin z dziećmi – podkreśla.

Mieszkania na „Międzyborskiej 11” będą miały powierzchnię od 28 do 147 m kw. Metraż kawalerek wahać się będzie pomiędzy 28 – 44 m kw, lokale dwupokojowe – od 44 do 66 m kw., trzypokojowe – od 56 do 88 m kw., czteropokojowe – od 94 do 116 m kw., zaś pięciopokojowe – od 126 do 147 m kw. Wszystkie mieszkania posiadają szerokie balkony, duże, panoramiczne okna i drzwi antywłamaniowe. Istnieje również możliwość połączenia salonu z kuchnią, zaś na ostatnich kondygnacjach znajdować się będę lokale dwupoziomowe. Ceny za m2 kształtują się w granicach 7.400 a 8.700 PLN/m2

– Cieszy mnie tak szybki postęp w budowie naszej inwestycji. Wszystko idzie zgodnie z planem, dzięki czemu lokatorzy będą mogli się wprowadzać już w 2012 roku. Praca z takimi firmami jak Mostostal Warszawa i Grupa 5 Architekci, to czysta przyjemność – powiedział Maciej Krenek.

Spółka deweloperska RE project development, należąca do Raiffeisen evolution project development z Austrii, rozwija własne projekty deweloperskie, w skład których wchodzą budownictwo mieszkaniowe i komercyjne – centra i parki handlowe, biura oraz hotele. Oprócz tego realizowane są projekty rewitalizacyjne (w 2005 r. spółka zakończyła odnowę hotelu Polonia Palace w Warszawie). W Polsce deweloper znany jest m.in. jako inwestor rodzinnych centrów handlu i rozrywki Ferio (we Wrocławiu, Legnicy, Puławach i Koninie). W Warszawie RE project development koncentruje się głównie na budownictwie mieszkaniowym. Spółka przygotowała do realizacji następujące projekty: Domaniewska 34, Ogrody Hery i Ostroroga. W 2005 roku oddano do użytku osiedle Bemowo Park.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu