Zamów domenę ze smartfona

Tagi:

Pierwszym krokiem do stworzenia profesjonalnej strony WWW jest wybór dobrej domeny. Czasem jednak najlepsze pomysły przychodzą do głowy, gdy nie ma pod ręką komputera. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów i wykorzystując popularność urządzeń moblinych, 1&1 (www.1and1.pl) opracował aplikację na smartfony, która umożliwia zamówienie domeny z dowolnego miejsca, o każdej porze.

Nowa aplikacja, 1&1 Domeny, działa na urządzeniach iPhone, iPod Touch i smartfonach z systemem operacyjnym Android. Można ją pobrać bezpłatnie z następujących adresów:

iTunes Store: http://itunes.apple.com/pl/app/1-1-domains/id468630810

Android Market: https://market.android.com/details?id=de.oneandone.de.domainordering&hl=pl

Darmowa aplikacja jest bardzo łatwa w obsłudze. Po jej pobraniu ze strony Apple iTunes, Google Android Market lub 1&1 Store, wystarczy zarejestrować się za pomocą identyfikatora klienta i hasła. Dostępność domeny będzie sprawdzana za pomocą automatycznego zapytania WHOIS zintegrowanego z aplikacją.

Firma 1&1 Internet ma ponad 11 milionów domen w swoich centrach przetwarzania danych. Jest więc jednym z największych rejestratorów domen na świecie. W ramach ofert specjalnych firma udostępnia wiele domen po znacznie niższych cenach. Na przykład domena najwyższego poziomu .pl jest oferowana przez rok za darmo, a domena .eu – przez rok za 0,90 PLN miesięcznie.

Nowy produkt jest kolejną aplikacją mobilną 1&1, która pozwoli użytkownikom jeszcze efektywniej wykorzystywać produkty firmy. Do tej pory 1&1 oferował swoim klientom następujące aplikacje mobilne:

  • Aplikacja do monitorowania serwerów – umożliwia klientom nadzorowanie swoich serwerów niezależnie od tego, gdzie się znajdują.
  • Aplikacja webmail – zapewnia użytkownikom mobilny dostęp do poczty elektronicznej.
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu