Ttools.pl: innowacyjna mapa inwestycyjna

Tagi:

Portal Ttools.pl, innowacyjny serwis inwestycyjny, wychodząc naprzeciw inwestorom, uruchomił mapę inwestycyjną – rozbudowane narzędzie graficzne ułatwiające ogląd sytuacji na rynku kapitałowym. Aplikacja w sposób czytelny i niezwykle prostu prezentuję sytuację spółki lub funduszu inwestycyjnego na tle całego rynku, sektora czy indeksu. To pierwsza tego typu aplikacja na polskim rynku.

Jest to pierwsza aplikacja na polskim rynku, w której dostępna jest tzw. mapa rynku, czyli rozbudowane narzędzie graficzne, przedstawiające za pomocą prostokątów sytuację spółki lub funduszu inwestycyjnego na tle całego rynku, sektora czy indeksu. Wielkość pola generowana jest poprzez kapitalizację dla akcji lub w przypadku funduszu – wartości aktywów. Odcienie koloru zielonego sygnalizują wzrost kursu, z kolei odcienie czerwonego – spadek. Kolor czarny oznacza zmianę wartości bliską zeru. Funkcjonalność mapy polega na szybkiej możliwości oceny danej spółki, branży lub też całego rynku. Po sekundzie inwestor jest w stanie ocenić, co się dzieje na rynku, w określonej grupie spółek lub w danym funduszu. Po kliknięciu w wybrany podmiot zostanie przeniesiony do szczegółowych informacji na temat instrumentu, gdzie będzie mógł dokonać dalszej analizy.

Użytkownik zestawiając podmioty własnej mapy będzie mógł wybrać fundusze inwestycyjne, akcje GPW i NewConnect. W dalszej kolejności wybierze spółki małe, średnie, WIG20, sWIG80, a następnie przejdzie do tak szczegółowych kryteriów, jak stopa dywidendy, ROA, ROE czy C/WK.

Ttools.pl to pierwsza w Polsce piguła informacyjna, zawierająca tak szerokie spektrum wiedzy o rynku kapitałowym, spółkach i funduszach, z możliwością wykorzystania specjalistycznych narzędzi do szczegółowej i drobiazgowej analizy interesujących wskaźników oraz danych finansowych.

Ttools.pl to również niezwykle funkcjonalne narzędzie dla każdego inwestora. Posiada bogaty dział wiedzy teoretycznej, wraz z testami badającymi poziom własnej znajomości giełdy i rynku kapitałowego. Pośród standardowych rozwiązań inwestycyjnych, tj. notowań giełdowych i walutowych,  informacji szczegółowych na temat spółki czy funduszu, dostarcza również wyspecjalizowanych narzędzi służących do analizy wybranych aspektów z działalności inwestycyjnej.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu