Problem przy remoncie

Sezon jesienny to okres wielu remontów i prac budowlanych, ale po ich zakończeniu mogą się pojawić problemy. Często ich powodem jest konieczność wywozu gruzu, zużytych kabli, czy też innych pozostałości. Obecnie firmy wychodzą naprzeciw potrzebom klientów i oferują pomoc w tej kwestii.

Na kilka miesięcy przed okresem świątecznym obserwujemy wzmożony ruch w sektorze remontowym. Powrót z letnich urlopów sprzyja nowemu spojrzeniu na własne mieszkanie i wprowadzenie zaplanowanych zmian w aranżacji domu, mieszkania, czy też ogródka.

Po zakończonym remoncie pojawia często problem: co zrobić z zużytymi kablami, tapetami, czy też gruzem? Niechlubną, ale dość powszechną praktyką stało się wywożenie tego typu odpadów do lasów i przydrożnych rowów. Często winą za to obarcza się firmy wykonujące prace remontowe, które zobowiązują się, że pozbędą się pozostałości po remoncie.

Władze samorządowe starają się walczyć z tym problemem, często bezskutecznie. Powodem jest brak świadomości wśród mieszkańców, że firmy komunalne oferują wywóz odpadów pobudowlanych. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi, który posiadają doświadczone przedsiębiorstwa, możliwe jest nieszkodliwe dla środowiska składowanie m.in. gruzu, a także wykorzystanie go do budowy dróg. Na szczęście świadomość legalnego pozbywania się gruzów i innych odpadow po remontach zdaje się wzrastać.

– Od kilku lat obserwujemy wzrost zamówień na odbiór odpadów pobudowlanych od indywidualnych osób – twierdzi Anna Turguła, współwłaścicielka działającego na poznańskim rynku od ponad 20 lat przedsiębiorstwa EKO-TOM, zajmującego się m.in. wywozem odpadów pobudowlanych – Klienci mają świadomość, że gruz odebrany przez naszą firmę trafi do naszej kruszarni, skąd posłuży w całości jako podkład pod budowane drogi.

Często mieszkańcy przeprowadzający remont obawiają się wysokich kosztów związanych z zamówieniem usług specjalistycznej firmy, która zajmie się gruzem. Zupełnie niepotrzebnie – koszty te można dodatkowo zredukować. Profesjonalne firmy wywożące odpady stosują preferencyjne opłaty dla osób, które przekażą je posegregowane (np. osobno gruz, tapety, kable, deski drewniane itp. Warto pamietać o tym, że dzięki przekazaniu pozostałości remontowych fachowcom chronimy środowisko naturalne – nie trafią ani na składowisko, ani inne nieprzeznaczone do tego miejsce.

Autor: Monika Orpel, Wellington PR

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu