LEGO w Galerii Krakowskiej – podróż do przyszłości

Jaki będzie świat za 20 lub 50 lat? Czy będą w nim samochody-roboty i domy z silnikami rakietowymi? A może podmorskie osiedla i kosmobusy na Marsa? Jeśli rzeczywistość nie będzie aż tak wybujała, to z pewnością będzie taka w dziecięcej wyobraźni. 22 i 23 października Galeria Krakowska zaprasza wszystkie dzieci z rodzicami na wielkie budowanie z miliona klocków, pod hasłem „Podróż do przyszłości z LEGO”. Udział jest całkowicie bezpłatny.

„Podróż do przyszłości z LEGO” to cykl imprez dla dzieci organizowany w 9 miastach, w trakcie których dzieci będą budować – z niemal miliona klocków – wymarzony świat przyszłości. Dodatkowo będą mogły tworzyć miniatury największych budowli świata. Na mapie klockowego szaleństwa znalazł się także Kraków. Budowanie z klocków LEGO odbędzie się w Galerii Krakowskiej, w sobotę 22 października 2011 (w godz. 11.00-20.00) oraz niedzielę 23 października (w godz. 10-19.00).

W ramach imprezy przestrzeń zabawy zostanie podzielona na 2 strefy. Pierwszą będzie „Akademia LEGO” stworzona dla wszystkich tych, którzy po raz pierwszy stykają się z klockami LEGO lub chcą udoskonalić swoje umiejętności. Druga strefa to „Świat przyszłości”. W tej sekcji doświadczeni „budowniczy” będą mieli szansę stworzyć swoją wersję wieży Eiffla, Tadż Mahal albo Wielkiego Muru Chińskiego. Wykonaną przez siebie budowlę będą mogli umieścić na gigantycznej kuli ziemskiej z LEGO, znajdującej się w centrum tej strefy. W tym miejscu uczestnicy zabawy budować będą także swoje kosmiczne wyobrażenia przyszłości. Stworzone budowle przez dzieci będzie można zgłosić do udziału w internetowym konkursie.

Informacja o konkursie dostępna jest na stronie internetowej www.podrozdoprzyszlosci.pl. By wziąć w nim udział wystarczy zbudować – w domu (lub w trakcie eventu LEGO w Galerii Krakowskiej) – konstrukcję przyszłości i jej zdjęcie zamieścić na stronie, w zakładce „Wyślij pomysł”. Nagrody przyznawane są co tydzień.

Młodzi uczestnicy zabawy w Galerii Krakowskiej będą mogli zrobić zdjęcie własnej budowli, by móc pochwalić się nim rodzicom lub znajomym ze szkoły. Nie zabraknie również placu budowy LEGO DUPLO, gdzie małe dzieci będą mogły stworzyć własne konstrukcje, stając się jednocześnie najmłodszymi budowniczymi świata.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu