Kolejna rewolucja w Citi Mobile

Po tym jak do realizacji przelewów w Citi Mobile wykorzystano technologię „bump”, dzisiaj Citi Handlowy udawania, że bankowość mobilna nie ma racji bytu bez aparatu cyfrowego. Bank wprowadza aplikację FotoKasa, która pozwala na skanowanie fotokodów z faktur i umożliwia szybką realizację płatności przez Citi Mobile. Usługa FotoKasa to pionierskie rozwiązanie na polskim rynku bankowym. Pierwsi wypróbować ją będą mogli użytkownicy aplikacji Citi Mobile korzystający z usług operatora telekomunikacyjnego UPC Polska. Wkrótce do grona innowacyjnych wystawców faktur mają dołączyć kolejne firmy. Jak korzystać z FotoKasy na kanale Citi Handlowy na YouTube tłumaczy ekspert Citi Handlowy: http://www.youtube.com/user/CitiHandlowy?feature=mhee#p/c/C82160B029D1092D

Nie mam wątpliwości, że FotoKasa podbije serca użytkowników Citi Mobile. Udało nam się stworzyć wyjątkowo praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie. FotoKasa pozwala na skanowanie dwuwymiarowych kodów (2D) zawierających informacje dotyczące szczegółów przelewu, umieszczanych przez wystawców faktur na rachunkach papierowych lub elektronicznych. Po zeskanowaniu informacje z kodu są weryfikowane i pojawiają się na zleceniu przelewu w aplikacji Citi Mobile. Klient nie musi wpisywać żadnych danych do przelewu. Wystarczy tylko, że wybierze rachunek z którego ma być zrealizowana płatność i potwierdzi chęć realizacji zlecenia. Nie ma chyba prostszej drogi realizacji przelewu, mówi Adam Grabarczyk, Dyrektor Zarządzający w Biurze Bankowości Mobilnej.

FotoKasa to kolejna innowacja w ramach aplikacji Citi Mobile. Oparta o natywną funkcję smartfonu – aparat cyfrowy – pozwala na skanowanie fotokodów na dokumentach papierowych lub elektronicznych, by potem umożliwić klientom szybką i wygodną realizację płatności za należności przez Citi Mobile. Takie fotokody to innowacyjna forma zapisywania wszystkich szczegółów koniecznych do realizacji przelewu. Do zrealizowania transakcji za pomocą FotoKasy wystarczy, że klienci Citi Handlowy:

Krok 1: zalogują się do aplikacji Citi Mobile i klikną na ikonkę „FotoKasa”

Krok 2: zeskakują kod 2D z papierowej faktury lub ekranu monitora

Krok 3: po zweryfikowaniu szczegółowych informacji dotyczących przelewu (nazwa odbiorcy, numer rachunku odbiorcy płatności, kwota przelewu, tytuł) oraz wybraniu rachunku źródłowego z którego zamierzają dokonać tej płatności, klikną przycisk „dalej”

Krok 4: klikną przycisk „potwierdzam” i przelew jest realizowany

Z innowacyjnej usługi korzystać już mogą użytkownicy telefonów z system operacyjnym Android. Za kilka dni FotoKasa będzie dostępna także dla użytkowników telefonów typu iPhone.

Realizacja przelewów przy wykorzystaniu usługi FotoKasa kosztuje 0 zł. Na razie dwuwymiarowe kody 2D na fakturach dla klientów Citi Handlowy umieszczać będzie operator telekomunikacyjny UPC Polska. Wkrótce do grona innowacyjnych wystawców faktur dołączą firmy telekomunikacyjne oraz inni wystawcy rachunków.

Więcej informacji na temat bankowości mobilnej Citi Mobile można znaleźć na stronie www.citimobile.pl oraz na profilu Citi Mobile PL na Facebook i BLIP. O Programie Rabatowym i aktualnych promocjach przeczytać można na www.citihandlowy.pl oraz profilu Rabatowcy.pl na FB.

Bankowość mobilna Citi Mobile to jedna z trzech najlepszych propozycji na rynku według tygodnika Newsweeka (Ranking „Przyjazny Bank Newsweeka 2011”).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu