Nowa zakładka o życiu zawodowym Polaków w serwisie praca.wp.pl

WP rozbudowała jeden z najpopularniejszych w Polsce serwisów internetowych poświęconych rynkowi pracy – praca.wp.pl. W witrynie pojawiła się zakładka Zapracowani. Publikowane są tu autorskie materiały – reportaże, wywiady, artykuły publicystyczne – prezentujące historie związane z życiem zawodowym Polaków.

Dotychczas na stronach serwisu praca.wp.pl można było znaleźć, co oczywiste, wyszukiwarkę ofert zatrudnienia, poradniki, aktualne informacje, kalkulatory wynagrodzeń, itp. Brakowało tam jednak miejsca, w którym moglibyśmy przedstawiać rynek pracy z punktu widzenia osób, które go tworzą. W Zapracowanych chcemy poruszać istotne kwestie społeczne związane z życiem zawodowym Polaków, opowiadać o tym, co ich boli, co denerwuje, co napawa lękiem, informować, jak, tak naprawdę, wygląda codzienność taksówkarza, nauczyciela, ‘białego kołnierzyka’ z wielkiej korporacji. – mówi Agnieszka Kamińska z Wirtualnej Polski, koordynatorka witryny.

W zakładce Zapracowani prezentowany jest wyłącznie autorski kontent. Redaktorzy serwisu nie unikają trudnych i społecznie ważkich tematów. Nowy dział składa się z dwóch sekcji. W TYLKO U NAS publikowane są teksty o konkretnych pracownikach i ich zawodowych perypetiach. W RAPORTY I KOMENTARZE – wnikliwe analizy firm badawczych oraz ekspertów dotyczące zmian na rynku pracy, przygotowane na zlecenie Wirtualnej Polski.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu