Ruszają produkcje w nowym centrum ATM Studio

„The Voice of Poland” będzie pierwszą produkcją realizowaną w nowo otwartym centrum produkcyjnym w warszawskim Wawrze. Wytwórnia ATM Studio – wchodząca w skład spółki ATM Grupa – to najnowocześniejszy tego typu obiekt nie tylko w Polsce, ale też w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Budynek wytwórni ATM Studio został zaprojektowany jako studyjny kompleks produkcji filmowo-telewizyjnych. Jest pierwszym obiektem w Polsce, w którym realizacja nagrań jest możliwa bez wspomagania agregatów prądotwórczych.

W Centrum – obok hal zdjęciowych (największa o powierzchni 1500 m²) – znajdują się także: charakteryzatornie ze stanowiskami fryzjerskimi, zaplecze wyposażonych garderób, magazyny scenografii, kostiumów, sprzętu zdjęciowego oraz oświetlenia, studia postprodukcyjne i powierzchnie biurowe. Budynek spełnia standardy biurowca klasy A+.

„Jesteśmy gotowi na realizację projektów telewizyjnych z udziałem publiczności, a także seriali, filmów fabularnych i dużych wydarzeń artystycznych. Dzięki światłowodom możemy realizować emisję telewizyjną w jakości HD zarówno dla rodzimych, jak i światowych stacji telewizyjnych. Ponadto, warszawskie studio telewizyjne daje także ogromną szansę na rozwój Wawra. Zarówno my, jak i nasi kontrahenci będziemy z pewnością poszukiwać nowych pracowników” – mówi Robert Mościcki, członek zarządu ATM Studio.

Kompleks ATM Studio równie pozytywnie ocenia Przemysław Zaboklicki, zastępca burmistrza dzielnicy Wawer – „Powstanie centrum produkcji filmowo-telewizyjnej ATM Studio pokazuje, że Wawer staje się coraz bardziej atrakcyjny dla inwestorów. Myślę, że przychylność władz lokalnych dla biznesu jest jednym z istotnych czynników w wyborze lokalizacji tego rodzaju przedsięwzięć. Cieszą nas szczególnie inwestycje o charakterze usługowym i produkcyjnym dające nowe miejsca pracy i ubogacające dzielnicę w nową ofertę usług”.

ATM Studio otwarte jest na organizację eventów, pokazy filmowe czy produkcję reklamową. Zdjęcia do spotu Eurobanku realizują obecnie Agencja Brasil i dom produkcyjny Propeller Film.

„Rozmiar hal zdjęciowych naprawdę robi wrażenie! Ponadto, mają one świetną akustykę i są przystosowane do podwieszanego oświetlenia, co przy wielu realizacjach bywa kluczowe” – ocenia Justyna Trzeciak, kierownik produkcji w firmie Propeller Film.

W budynku w Wawrze swoją siedzibę będą miały także pozostałe spółki ATM Grupy SA:

  • ATM System, dysponująca nowoczesnym zapleczem technologicznym na potrzeby produkcji telewizyjnej i obsługi imprez
  • ATM FX, specjalizująca się w realizacji filmowych efektów specjalnych (właśnie zakończyła kompleksową realizację efektów specjalnych do najnowszego filmu Jerzego Hoffmana – „Bitwa Warszawska 1920”)

Zaplecze technologiczne ATM Studio umożliwia ponadto organizację masowych koncertów. W centrum znajdą się także restauracja, bar i kawiarnia. Najemcami powierzchni w wytwórni jest już dziesięć firm.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu