Przejdź do treści

Solutions Lab – nowoczesne rozwiązania dla działów sprzedaży

Na polskim rynku debiutuje Solutions Lab – firma oferująca innowacyjne rozwiązania wspomagające zarządzanie siłami sprzedaży. Technologie opracowane przez Solutions Lab adresowane są do wszystkich przedsiębiorstw, zatrudniających przedstawicieli handlowych lub reprezentantów terenowych.

Firma powstała na bazie doświadczenia jej założycieli, którzy przez blisko 20 lat rozwijali polskie struktury sprzedaży globalnych korporacji, takich jak Unilever czy Energizer Group.

– Stworzyliśmy Solutions Lab w odpowiedzi na zapotrzebowanie szefów sprzedaży na skuteczne i intuicyjne rozwiązania w zakresie zarządzania pracą reprezentantów terenowych i raportowania jej wyników. Dzięki wieloletniej praktyce w zarządzaniu siłami sprzedaży jesteśmy w stanie zaproponować narzędzia, które optymalnie sprawdzą się w rękach sales menedżerów – mówi Artur Luma, Prezes Zarządu Solutions Lab.

Oferta firmy obejmuje kompleksowe rozwiązania pozwalające m.in. na efektywne planowanie tras, jakie pokonują przedstawiciele handlowi, z uwzględnieniem częstotliwości wizyt w poszczególnych punktach sprzedaży oraz przejrzyste raportowanie z wykonania założonych planów. Dedykowane narzędzia pozwalają także na prostą kontrolę jakości ekspozycji i dostępności towarów na sklepowych półkach.

Produkty oferowane przez Solutions Lab są dostosowywane indywidualnie do potrzeb każdego klienta. Charakteryzuje je prostota we wdrażaniu i zarządzaniu, nie wymagają one dodatkowego sprzętu, ponieważ są dostarczane w formie aplikacji na telefon komórkowy, który zapewnia dostęp do oprogramowania na zasadzie „chmury obliczeniowej” (cloud computing). Każdy użytkownik otrzymuje dostęp on-line do dedykowanego serwisu internetowego, który pozwala na generowanie dowolnie zestawionych danych w formie przejrzystego raportu uzupełnionego o dokumentację fotograficzną.

Narzędzia Solutions Lab z powodzeniem mogą być wykorzystywane zarówno w firmach z sektora FMCG, jak i przedsiębiorstwach produkcyjnych, usługowych czy merchandisingowych, bez względu na ich wielkość. Rozwiązania firmy sprawdzają się wszędzie tam, gdzie struktury sprzedaży działają w oparciu o pracę ludzi w terenie.