NextiraOne Europe rozpoczyna działalność w Ameryce

NXO Americas będzie obsługiwać zarówno międzynarodowych klientów NextiraOne, jak i firmy działające lokalnie na rynku amerykańskim

Firma NextiraOne, europejski ekspert w zakresie usług komunikacyjnych poinformowała o utworzeniu nowego oddziału na terenie Stanów Zjednoczonych – NXO Americas.

NXO Americas z siedzibą w Louisville w stanie Kentucky wychodzi naprzeciw oczekiwaniom dotychczasowych klientów NextiraOne w zakresie potrzeby posiadania oddziału na rynku lokalnym, stanowiąc również bazę dla rozwoju firmy w regionie. Powstanie amerykańskiego oddziału NextiraOne odzwierciedla także koncentrację firmy na działalności międzynarodowej. W roku 2010 przychody ze współpracy NextiraOne z klientami międzynarodowymi wzrosły na całym świecie o 28%, a firma umocniła swoją pozycję w zakresie wdrożeń międzynarodowych rozwiązań komunikacyjnych i dostarczania jednolitych usług globalnych.

NXO Americas obsługiwać będzie globalne korporacje, z których wiele znajduje się w portfolio NextiraOne w Europie, wymagające globalnych rozwiązań i usług. Ponadto klientów z rynku USA działających na skalę międzynarodową oraz lokalne firmy amerykańskie, reprezentujące zarówno sektor publiczny, jak również rynek dużych przedsiębiorstw prywatnych.

“Powstanie NXO Americas to następny krok na drodze rozwoju NextiraOne.” – powiedział Simon Short, dyrektor generalny NXO Americas. “Wielu spośród naszych klientów to organizacje o światowym zasięgu, coraz częściej poszukujące globalnych rozwiązań. Do tej pory w celu dostarczania usług i rozwiązań w regionie korzystaliśmy z pomocy lokalnych partnerów. Utworzenie NXO Americas pozwoli nam bezpośrednio oferować bogaty zakres usług najwyższej jakości, jakich oczekują od nas klienci.”

NXO Americas zarejestrowana jest w Delaware, a jej siedziba główna i laboratorium zlokalizowane są w Louisville w stanie Kentucky. Firma będzie działać jako spółka zależna NextiraOne Europe Group na takich samych zasadach, jak oddziały istniejące w Europie. Firma posiada własną markę i logo NXO Americas. Na czele spółki stoją: Simon Short, dyrektor generalny, Doug Warner, dyrektor sprzedaży i marketingu oraz Ron Smith, dyrektor ds. usług i operacji.

Obok międzynarodowego doświadczenia biznesowego, zespół NXO Americas legitymuje się także doświadczeniem i wiedzą w zakresie rozwiązań Alcatel-Lucent i Cisco. Firma jest partnerem Alcatel-Lucent na poziomie Premier Business Partner, jest także zarejestrowanym partnerem biznesowym Cisco. NXO Americas podpisała również szereg umów partnerskich z dostawcami lokalnymi w zakresie zaopatrzenia w sprzęt oraz oferowania usług dodatkowych.

“Naszym głównym celem będzie wspieranie klientów międzynarodowych, którzy na lokalnym rynku chcą współpracować z NextiraOne. Będziemy oferować im pełne portfolio rozwiązań i usług firmy, a także inne szyte na miarę usługi, wspierane przez doświadczenie, wiarygodność i zasoby Grupy NextiraOne.” – powiedział Doug Warner.

“NXO Americas oznacza prawdziwy przełom w zakresie naszej globalnej oferty. Zgodnie ze strategią NextiraOne inwestujemy w dalsze rozszerzanie naszej działalności międzynarodowej, co umacnia NextiraOne na pozycji jednego z wiodących światowych ekspertów w zakresie komunikacji.” – dodał Simon Short.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu