Przejdź do treści

SAPIDO: Nowy wielofunkcyjny, gigabitowy router w standardzie N

Na polskim rynku pojawiło się nowe urządzenie sieciowe marki SAPIDO. Jest to gigabitowy router bezprzewodowy GR-1733, który zapewnia przesyłanie danych z szybkością, aż do 300Mbps. Jak wskazuje nazwa, wyposażono go w czteroportowy switch osiągający prędkość do 1000Mbps, co pozwala na dziesięć raz lepsze osiągi niż przy routerach z serii Fast Ethernet. Tę błyskawiczną pracę wykonuje również port WAN, co pozwala na rozdzielenie sygnału z np. kablówki albo lokalnej sieci o bardzo wysokich parametrach. Jednakże najciekawszą cechą routera jest wbudowany port USB, do którego można podłączyć modem 3G/4G lub Smartphone’a dzięki czemu możemy współdzielić połączenie 3G/4G, co z kolei pozwala uzyskać znacznie szerszy dostęp do sieci niż dotychczas! Model GR-1733 posiada także wbudowany serwer Samba, który pozwala na bardzo szybkie i łatwe współdzielenie plików w sieci.

Urządzenie może pracować w trzech głównych trybach: router (WAN: Ethernet lub USB), WiFi AP (WAN: radio), AP (bez NAT) oraz dodatkowo w trybie WDS. Część radiowa pracuje jako 2T2R zgodnie ze standardami 802.11 b/g/n. Dzięki dwóm antenom (5dBi), zapewnia bardzo szeroki zasięg sieci bezprzewodowej. Ponadto obsługuje funkcjonalność wielokrotnego AP. W zakresie bezpieczeństwa sieci wspierany jest najsilniejszy standard jakim jest WPA2 (a także wstecznie WPA i WEP). Szyfrowanie może zostać także skonfigurowane przy pomocy przycisku WPS.

Sugerowana cena detaliczna wynosi: 199 zł brutto. Gwarancja na urządzenia wynosi 24 miesiące.

Wyłącznym dystrybutorem produktów marki SAPIDO w Polsce jest firma Sunnyline Computer Products Poland, która jest odpowiedzialna za dystrybucje produktów SAPIDO na terenie Polski oraz krajach ościennych. W ofercie znajdą się wszystkie rozwiązania oferowane przez producenta z przeznaczeniem do sprzedaży w Unii Europejskiej.