Pierwszy najemca w ramach zrealizowanego przez SEGRO projektu SBU

Firma ABB Polska stanowiąca część międzynarodowego koncernu działającego w branży elektroenergetyki i automatyki została pierwszym najemcą innowacyjnego obiektu small busines unit zrealizowanego przez SEGRO w ramach parku logistycznego Tulipan Park Łódź. Spółka wynajęła ponad 1 800 m2 elastycznej powierzchni biznesowej, na którą składają się magazyny, biura oraz pomieszczenia socjalne. W transakcji pośredniczyła agencja Axi Immo.

Pod koniec września ABB przeniosło część swojej działalności produkcyjnej z obszaru Dywizji Napędów i Automatyzacji Produkcji, jednej z pięciu Dywizji reprezentowanych w Polsce, do budynku SBU zrealizowanego przez SEGRO. Dynamiczny rozwój naszej firmy wymaga ciągłego wprowadzania nowoczesnych rozwiązań biznesowych. Elastyczne powierzchnie dostępne w SBU bardzo dobrze wpisują się w to zapotrzebowanie – powiedział Janusz Machnicki, Dyrektor ds. Zarządzania Majątkiem ABB w Polsce. Najważniejszymi czynnikami, które wpłynęły na naszą decyzję odnośnie najmu powierzchni w ramach łódzkiego projektu SEGRO, były przede wszystkim optymalna lokalizacja w granicach administracyjnych miasta, a także wysoki standard wykończeń powierzchni oraz liczne, funkcjonalne rozwiązania techniczne umożliwiające jej łatwe zaadaptowanie do naszych wymagań – dodał Machnicki.

Cieszymy się, że mamy możliwość współpracy z tak znaną i cenioną firmą, jaką jest ABB w Polsce. Jestem przekonany, że dzięki wysokiej jakości usług świadczonych przez SEGRO, przyczynimy się do dalszego dynamicznego rozwoju tej spółki – powiedział Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO. Od samego początku naszej obecności w Polsce byliśmy skoncentrowani na dostarczeniu wysokiej jakości powierzchni biznesowych odpowiadających aktualnym potrzebom rynku. Z tego powodu, w ubiegłym roku zdecydowaliśmy się poszerzyć polskie portfolio SEGRO o nowoczesny projekt typu small business unit. Nasza pierwsza w Polsce inwestycja SBU to odpowiedź na stale wzrastające oczekiwania ze strony klientów poszukujących atrakcyjnie zlokalizowanych powierzchni biznesowych z przeznaczeniem na biura, magazyny oraz lekką produkcję – dodał Witczak.

SEGRO to jeden z pierwszych deweloperów, którzy wprowadzili na polski rynek inwestycje typu small business unit. SBU to nowoczesne centra biznesowe dedykowane klientom poszukującym elastycznych powierzchni. Minimalne moduły do wynajęcia zaczynają się w nich już od kilkuset metrów kwadratowych.

Dla porównania, w przypadku tradycyjnych big boxów minimalna powierzchnia to ok. 2 500 m2.

Łódzki projekt SBU został zrealizowany przez SEGRO w ramach parku logistycznego Tulipan Park Łódź, na działce o powierzchni 6,7 hektarów. Inwestycja dostarczyła na rynek 3 400 m2 nowoczesnej powierzchni biznesowej. Minimalne moduły do wynajęcia zaczynają się tu od 750 m2. Tulipan Park Łódź jest jednym z najlepiej zlokalizowanych parków dystrybucyjnych w Polsce. Obiekt położony jest zaledwie 6 kilometrów od centrum miasta, przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych Łodzi – ulicy Rokicińskiej, 15 kilometrów od połączenia z nową autostradą A2 oraz w odległości jedynie 2 kilometrów od przyszłego węzła komunikacyjnego z autostradą A1 łączącą Gdańsk, Łódź i Katowice.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu