Marek Szkopek w Pucharze Świata w barwach Bogdanka PTR Honda

Dzięki wsparciu zespołu Bogdanka PTR Honda oraz firmy Oki, Marek Szkopek wystartuje w najbliższy weekend w ostatniej rundzie motocyklowego Pucharu Świata FIM Superstock 1000 na portugalskim torze Portimao, serii towarzyszącej mistrzostwom świata Superbike i Supersport.

26-latek z Dobrzykowa reprezentował będzie barwy lubelskiego zespołu Bogdanka PTR Honda, w którym w MŚ Supersport startuje w tym roku jego starszy brat, 8-krotny mistrz Polski, Paweł Szkopek.

Start młodszego z utalentowanych braci doszedł do skutku w ostatniej chwili, m.in. dzięki pomocy producenta drukarek, firmy Oki, razem z którym sięgnął po wicemistrzostwo Europy w sezonie 2008 oraz lubelskiego zespołu Bogdanka PTR Honda, jedynej polskiej ekipy w mistrzostwach świata.

Mimo młodego wieku, Marek Szkopek ma na swoim koncie szereg tytułów wicemistrzowskich oraz mistrzostwo Polski i Europy Centralnej. W tym roku w barwach Bogdanka Junior Team Recykl, Szkopek wywalczył tytuł wicemistrza Polski klasy Supersport.

Marek Szkopek, który jako pierwszy Polak wystartował w pełnym cyklu towarzyszącej mistrzostwom świata serii Superstock 600 w sezonie 2005, w najbliższy weekend dosiądzie Hondy CBR1000RR. Wyścig Superstock 1000 na żywo pokaże w niedzielę o godzinie 11:30 stacja Eurosport 2. Więcej informacji pod adresem www.bogdankaracing.com oraz na oficjalnym profilu zespołu Bogdanka PTR Honda na portalu Facebook.com.

Marek Szkopek: „Jestem bardzo szczęśliwy, że dzięki wsparciu firmy Oki oraz Eco Max udało mi się dopiąć budżet, a zespół Bogdanka PTR Honda dał mi szansę na start w Portimao. Będzie to trudny i bardzo pracowity weekend, gdyż w sezonie 2011 ścigałem się motocyklem o pojemności 600ccm, podczas gdy w Portimao wystartuję na motocyklu Honda CBR1000RR. Tor Portimao jest także bardzo wyjątkowy i wymagający, z ogromną ilością „ślepych” zakrętów, ale liczę na pomoc brata, który zna ten obiekt wyśmienicie. Mam nadzieję, że Paweł da mi dużo wskazówek. Póki co pozostaje mi nauka konfiguracji toru na Playstation. Już nie mogę się doczekać gdy wsiądę na motocykl i wyjadę na pierwszy trening.”

Igor Piasecki: „Marek to jeden z najzdolniejszych zawodników młodego pokolenia, a więc tych, którzy mogą jeszcze startować w limitowanym wiekiem pucharze FIM. Cieszę się, że udało nam się, wspólnymi siłami doprowadzić do jego startu w tej prestiżowej klasie. W mistrzostwach świata nasze barwy reprezentuje jego brat, Paweł, który powinien Markowi pomóc. W 2011 Marek ścigał się w naszej ekipie juniorskej Bogdanka Junior Team Recykl. Doskonale się znamy i wiemy, czego możemy się po nim spodziewać. Liczymy oczywiście na udane zakończenie sezonu zarówno w klasie Supertock 1000, jak i Supersport.”

Jacek Tarkiewicz, Dyrektor Marketingu, Oki Systems (Polska): “Sporty motocyklowe cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem i są uznawane za jedne z najbardziej widowiskowych, spośród wszystkich sportów motorowych. Dlatego Oki Systems (Polska) kontynuuje współpracę z najbardziej utytułowanym i najbardziej doświadczonym polskim motocyklistą. Obserwujemy wyniki Marka Szkopka już od dłuższego czasu  i wierzymy, że nasze zaangażowanie wesprze go w przygotowaniach do kolejnych sukcesów na torze.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu