Litewska Elgerta wdraża nowe rozwiązania EDI z BCC

Elgerta Group, wiodący dystrybutor komponentów elektronicznych w krajach nadbałtyckich, wdraża nowe rozwiązania elektronicznej wymiany danych (EDI) w systemie SAP. BCC odpowiada za wdrożenie platformy integracyjnej SAP PI w najnowszej wersji (SAP PI 7.3).

Elgerta podpisała kontrakty na pierwszy projekt EDI z firmami BCC i Edisoft. Pierwszy etap projektu ma zakończyć się 1 listopada br. Zakres prac obejmuje uruchomienie obustronnej komunikacji EDI z jednym z największych producentów – partnerów Elgerty. Rozwiązanie umożliwi wysyłanie i otrzymywanie zamówień, ich potwierdzeń i innych dokumentów między partnerami, a także ich bezpośrednią rejestrację w systemach partnerów, zastępując dotychczasowe ręczne metody wprowadzania i aktualizacji danych. Aby ułatwić komunikację EDI, Elgerta skorzysta z najnowszej wersji platformy integracyjnej SAP Process Integration 7.3, wdrażanej przez BCC. Edisoft z kolei został wybrany jako strategiczny partner dostarczający rozwiązanie portalowe EDI oraz usługi data center.

Rozwiązania EDI pozwolą na bardziej efektywne działanie organizacji, redukując czynności obsługi o około 70% i przyczyniając się do przyspieszenia codziennych operacji biznesowych. Według planów, w końcu 2012 r. Elgerta Group ma obsługiwać aż 80% transakcji z dostawcami poprzez EDI.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu