Przejdź do treści

LEWIS PR odnotowuje rekordowy rok

LEWIS PR ogłasza roczne globalne wyniki finansowe za okres od 1 sierpnia 2010 do 31 lipca 2011. Dochody wzrosły o 14% rok do roku i wyniosły 35 milionów dolarów, a zanotowane zyski były wyższe o ponad połowę.

Najmocniejszym regionem w całej grupie jest Europa kontynentalna, której dochody stanowią 48%. Znaczny wzrost zanotowano również w USA, gdzie wypracowano jedną trzecią dochodu. Przychody z usług elektronicznych zwiększyły się we wszystkich regionach a szczególny wzrost odnotowano w obszarze usług doradczych w zakresie social media, SEO oraz produkcji treści elektronicznych.

W poprzednim roku finansowym LEWIS ogłosił przejęcie PageOne PR (teraz LEWIS Pulse) w USA, rozszerzając tym samym portfolio grupy o usługi w zakresie social media dedykowane kanałowi B2B. Agencja zakończyła również proces integracji z belgijską agencją Leads United, którą przejęła w 2009 roku.

„Pierwszymi osobami, którym chciałbym podziękować za te wyniki są nasi klienci oraz zespół utalentowanych specjalistów na całym świecie”, komentuje CEO LEWIS PR, Chris Lewis. “Nasze priorytety to realizacja udanych kampanii dla klientów oraz oferowanie różnorodnych i pełnych wyzwań ścieżek kariery naszym pracownikom. Można je zrealizować jedynie przez ciągły rozwój, inwestycje i innowacje. W tym roku udało nam się spełnić wszystkie trzy warunki”.

„Widzimy również szerokie możliwości dla globalnych graczy”, dodaje Chris Lewis. “Agencja LEWIS PR otrzymała ostatnio poparcie dla programu przejęć na całym świecie, które pozwolą nam wzbogacić wachlarz usług elektronicznych oraz wkroczyć na nowe rynki. Planujemy kluczowe przejęcia w USA oraz w obszarze digital. Liczymy, że wraz z naturalnym rozwojem uda nam podwoić obroty w ciągu następnych trzech lat”.