Blogerzy WP na Blog Forum Gdańsk 2011

W konferencji wezmą udział m.in. blogerzy Wirtualnej Polski – Magda Umer, Krzysztof Skiba i Tymon Tymański. Specjalne materiały promujące wydarzenie, które zaprezentowane zostaną podczas obrad, nagrali Maria Czubaszek, Jerzy Bralczyk i Artur Andrus – także aktywnie działający w serwisie WP, bloog.pl.

W trakcie Blog Forum będzie można posłuchać Magdy Umer, biorącej udział w panelu Motywacja – Padłeś? Powstań!, Tymona Tymańskiego dyskutującego podczas specjalnego pokazu filmu „Chodorkowski” dla uczestników konferencji, w ramach All About Freedom Festival, Krzysztofa Skiby – w bloku tematycznym Czy krytyka może być drogą na szczyt?

Konferencja pomyślana została jako forum wymiany opinii między twórcami najciekawszych polskich blogów. W obradach wezmą udział – jako prelegenci i paneliści – blogerzy reprezentujących różne obszary polskiej blogosfery: marketing, modę, najnowsze technologie, kulinaria, biznes…

Podczas tegorocznej, drugiej już edycji Blog Forum Gdańsk, zaprezentowani zostaną także blogerzy nieznani – zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Dyskusja z ich udziałem dotyczyć będzie rozwoju tej sfery Internetu z perspektywy osób anonimowych. Ich poglądy zderzone zostaną z poglądami „czołowych” blogerów, psychologów, socjologów, etyków oraz ekspertów od rozwoju nowych mediów w Polsce.

W trakcie paneli dyskusyjnych mowa będzie także o zjawisku autorytetów w sieci. Chodzi o liderów opinii tworzących blogosferę – swoistych „guru” w wybranych dziedzinach wiedzy. Pomimo, że nigdy lub rzadko występują w tradycyjnych mediach, są coraz popularniejsi i wpływowi w swoich środowiskach.

Blog Forum Gdańsk 2011 podzielone zostało na cztery obszary tematyczne: Blogi vs Przyszłość – poświęcony kierunkom rozwoju blogosfery w erze partycypacji; Blogi vs Społeczności – dotyczący blogów jako narzędzi w  budowania relacji społecznych; Drogi na szczyt blogowania – o konsekwencjach bycia blogerem znanym i rozpoznawalnym i wreszcie, w ramach Blogowania w praktyce – trzy warsztaty tematyczne: fotograficzny, literacki i technologiczny, które będą okazją do zwiększania umiejętności związanych z blogowaniem.

http://blogforumgdansk.pl/

http://blogforumgdansk.bloog.pl/

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu