Z CityZenkiem nie zginiesz w miejskiej dżungli

Bezpłatna aplikacja CityZenek do telefonów komórkowych z Androidem firmy NaviExpert ułatwi planowanie podróży oraz poruszanie się po mieście komunikacją miejską lub pieszo. CityZenek wyszuka z kilkusettysięcznej bazy użytecznych miejsc punkty usługowe, handlowe, wydarzenia i pokaże ich lokalizację na mapie. Autobusem, tramwajem, metrem, kolejką podmiejską, a może na piechotę? – studencie, znajdź odpowiedź na pytanie: „jak dojechać?” z CityZenkiem!

Rok akademicki rozpoczęty, studenci pierwszego roku muszą zmierzyć się z nie lada wyzwaniem, jakim jest nauczenie się efektywnego funkcjonowania w nowym miejscu. Oprócz urządzenia się w akademiku oraz zakupu materiałów, kluczowym zadaniem jest poznanie topografii miasta. Ułatwieniem  w przemieszczaniu się po aglomeracji – także dla tych studentów, którzy już znają miasto, jest CityZenek firmy NaviExpert – wygodny miejski nawigator.

CityZenek jest bezpłatną aplikacją, która opracowuje plan podróży komunikacją miejską. Użytkownik mówi lub wpisuje miejsce, do którego chce dotrzeć – adres lub użyteczne miejsce jak pizzeria, kino, sklep, a CityZenek planuje podróż środkami komunikacji miejskiej. Aplikacja informuje, jaka jest liczba przystanków, cena biletów i czas podróży, wskazuje także miejsca przesiadek. Z CityZenkiem nie sposób się zgubić, bowiem miejski nawigator na bieżąco „śledzi” na mapie aktualną pozycję GPS użytkownika. Aplikacja pomaga także odpowiedzieć na niezwykle istotne pytanie, jakie zadają sobie studenci – co robić w wolnym czasie? CityZenek dysponuje bowiem aktualizowaną w czasie rzeczywistym bazą ciekawych wydarzeń w okolicy – obowiązkowych w kalendarzu każdego studenta imprez, repertuarami kin oraz kalendarium koncertów i wydarzeń sportowych w danym mieście.

– Młodzi ludzie interesują się nowinkami technologicznymi, są zawsze na bieżąco i bardzo często korzystają z mobilnych aplikacji. Studenci zazwyczaj przemieszczają się środkami komunikacji miejskiej, dlatego bezpłatny CityZenek w telefonie z Androidem jest dla nich świetnym rozwiązaniem. Dla tych, którzy posiadają telefon z innym systemem operacyjnym oferujemy NaviPlan Urban – abonament, który pozwala na nawigację środkami komunikacji miejskiej. Wierzymy, że dzięki tym dwóm rozwiązaniom życie studenta w mieście będzie łatwiejsze -– mówi Hanna Koziarek z NaviExpert.

Z pomocy CityZenka mogą skorzystać użytkownicy Androida w dziewięciu największych miastach Polski: Bydgoszczy, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu i Trójmieście: Gdańsku, Sopocie i Gdyni.

Nawigacja środkami komunikacji miejskiej uwzględnia rozkłady jazdy: MPK, ZTM, WKD oraz SKM. Trasy opracowane zostały we współpracy z jakdojadę.pl. Bezpłatną aplikację CityZenek można pobrać z Android Market.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu