Workflow battle: Datapolis vs. światowi konkurenci w bitwie na żywo na SharePoint Conference w Berlinie

Przedstawiciele Datapolis, Nintex i K2, czołowych producentów oprogramowania do modelowania przepływów biznesowych na platformie Microsoft SharePoint, zmierzą się w pojedynku na żywo. Zmagania, których celem jest przedstawienie różnic między aplikacjami, odbędą się na European SharePoint Conference w Berlinie, 19 października br., największej europejskiej konferencji poświęconej technologii Microsoft SharePoint.

Pomysłodawcą, organizatorem i przewodniczącym jury oceniającego wydarzenie jest Michael Greth, Microsoft Most Valuable Professional, specjalizujący się w Microsoft SharePoint Server. Datapolis będzie reprezentował Paweł Wróbel, główny analityk Datapolis.

„Bardzo często zdarza się, że klienci nie są w stanie dostrzec większych różnic miedzy dostępnymi na rynku produktami, przez co nie mogą docenić prawdziwej wartości biznesowej, jaką dają poszczególne rozwiązania. Shootout w Berlinie to wyjątkowa inicjatywa. Datapolis, Nintex i K2 będą miały za zadanie zaprezentować rozwiązanie czterech zadań, których pomysłodawcą jest Michael Greth. Można uznać, że będzie to pierwsza próba tak obiektywnego porównania trzech produktów. Goście konferencji będą mogli osobiście ocenić, które z rozwiązań zawiera funkcjonalność najpełniej spełniającą oczekiwania i wymagania ich organizacji” – mówi Paweł Bujak, CEO, Datapolis.com

Każda z zaproszonym do udziału firm przedstawi rozwiązanie czterech zadań ogłoszonych przez organizatora konkursu, Michaela Gretha.

Zadanie 1: Stworzenie i publikacja procesu przepływu dla travel reqest;

Zadanie 2: Przyjęcie do pracy nowego pracownika (stworzenie procesu uwzględniającego stworzenie konta pracowniczego, zapewnienie dostępu do platformy SharePoint, przypisanie pokoju, biurka, zapewnienie karty ID, zapewnienie samochodu służbowego);

Zadanie 3: Przedstawienie modelu licencjonowania firmy;

Zadanie 4: Analiza biznesowa rozwiązania: jakie unikalne cechy charakteryzują dane rozwiązanie;

Datapolis.com zbędzie również obecna w części wystawienniczej European SharePoint Conference. Firmę będzie można znaleźć na stoisku nr 28 w Estrel Convention Center.

Flagowym produktem Datapolis jest Datapolis Workbox, przyjazne graficzne narzędzie do modelowania i zarządzania przepływami pracy i dokumentów (workflows) w środowisku SharePoint 2010. Jego unikalna architektura ułatwia dynamiczne zarządzanie procesami i adaptowanie ich do zmian otoczenia i wymagań klientów. Doskonale sprawdza się jako narzędzie m.in. do projektowania obiegu dokumentów, wdrażania procesu zamówień, rozliczenia projektów lub czasu pracy, a także projektowania systemu help-desk. Datapolis Workbox wykorzystuje dwie warstwy logiczne – biznesową i techniczną. Pierwsza obrazuje proces i jego fazy, druga tworzy przestrzeń pozwalającą automatyzować procesy. Obie warstwy tworzą jedno wspólne narzędzie dla menadżerów, analityków, projektantów, informatyków i uczestników procesu. Wydzielenie logiki biznesowej pozwala skupić się na celach i fazach procesu odzwierciedlając ludzki sposób podejmowania decyzji.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu