Poprawność odczytu gwarantowana – dokumentujące kalibratory przemysłowe FLUKE z serii 750

Tagi:

Odpowiednia kalibracja urządzeń pomiarowych jest sprawą niezwykle istotną. W końcu to od prawidłowego odczytu zależy często poprawna praca danego systemu, a czasami nawet bezpieczeństwo znajdujących się w jego pobliżu osób. Nowa seria 750 kalibratorów przemysłowych firmy Fluke pozwoli dokonać niezbędnych ustawień dokładnie, szybko i wygodnie, nawet w terenie.

Przeprowadzenie prawidłowej kalibracji urządzeń pomiarowych w warunkach terenowych może być czasami niezwykle kłopotliwe. Tym bardziej, że często musi ona być zrealizowana w ciasnych, ciemnych i niewygodnych pomieszczeniach, gdzie duży i nieporęczny kalibrator może być znacznym utrudnieniem dla wykonania dokładnych odczytów. Przenośny kalibrator procesowy serii Fluke 750, dzięki swojej kompaktowej obudowie oraz możliwości dokumentowania wyników sprawi, że przeprowadzenie kalibracji urządzeń stanie się o wiele mniej problematyczne.

Modele z serii 750 to rozbudowane, wielofunkcyjne urządzenia pozwalające na kalibrację takich parametrów jak temperatura, ciśnienie, napięcie, natężenie, opór i częstotliwość. Charakteryzują się one bardzo dużą ufnością na poziomie 99,7%, pozwalającą na bardzo precyzyjną kalibrację nawet w terenie. Dzięki możliwości pracy w jednym z trzech trybów – pomiaru, źródła oraz łączonym – umożliwiają one technikowi przeprowadzenie sprawnej diagnostyki, kalibracji i konserwacji urządzeń pomiarowych przy użyciu tylko jednego narzędzia. Dodatkowo, kalibratory Fluke z serii 750 wyposażono w wydajny zestaw akumulatorów litowo-jonowych, co w połączeniu z kompaktową obudową czyni z nich urządzenia wygodne zarówno w przenoszeniu jak i w użyciu, nawet w trudnych warunkach. Co więcej, kupując kalibrator Fluke z serii 750 otrzymujemy również wyposażony w przezroczyste okienko miękki futerał C799. Pozwala on zabezpieczyć urządzenie, zapewniając jednocześnie łatwy i pełny dostęp do klawiatury, wyświetlacza oraz otworów wejścia i wyjścia bez konieczności wyjmowania kalibratora. Dzięki temu nasz sprzęt jest chroniony zarówno podczas pracy jak i w trakcie transportu, co znacznie minimalizuje ryzyko jego uszkodzenia. Należący do serii 750 kalibrator 754 posiada również zintegrowaną obsługę komunikacji za pomocą protokołu HART, co pozwala w łatwy i wygodny sposób kalibrować oraz wykrywać usterki w urządzeniach HART.

Kalibratory Fluke należące do serii 750 wyposażono w bardzo intuicyjne i pomocne podczas badań sterowanie – osoby, które korzystały wcześniej z urządzeń z serii 740 bez trudu poradzą sobie z obsługą nowych modeli bez konieczności kolejnego szkolenia. Dodatkowo, dzięki programowalnym standardom kalibracji, technicy mogą tworzyć i wykonywać zautomatyzowane procedury przed i po kalibracji, a po skończonym teście mogą pobrać uzyskane wyniki i zapisać je bezpośrednio na dysku komputera wyposażonego w złącze USB. Pozwala to uprościć proces sczytywania danych i oszczędzić czas, który do tej pory był marnowany na ręczne przepisywanie wyników. Warto również wspomnieć, że kalibratory przemysłowe Fluke z serii 750 współpracują z nowym oprogramowaniem Fluke DPC/TRACK 2 służącym do zarządzania zapisami i danymi dotyczącymi kalibracji. Pomaga ono w zarządzaniu oprzyrządowaniem, tworzeniu i planowaniu testów, oraz drukowaniu różnego rodzaju raportów standardowych. W stosunku do wcześniejszych modeli, kalibratory Fluke z serii 750 posiadają również udoskonalone i wyjątkowo czytelne wyświetlacze graficzne, których podświetlenie gwarantuje łatwy odczyt bez względu na panujące wokoło nas możliwości.

Prawidłowa kalibracja przemysłowych urządzeń pomiarowych jest pracą niezwykle ważną i odpowiedzialną, dlatego też powinna być ona przeprowadzona z wyjątkową starannością. Dokumentujące kalibratory  Fluke z serii 750 znacznie ułatwią nam ten proces gwarantując  nie tylko doskonałą dokładność pomiarów, ale i wygodę pracy nawet w najcięższych warunkach.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu