ZnaneNieznane.pl – zaplanuj wyjątkowy weekend w kilka minut

Nie masz pomysłu na weekendowy wypad za miasto? Dzięki portalowi ZnaneNieznane.pl wystarczy kilka kliknięć, aby zaplanować niezapominany wyjazd i odkryć zupełnie nieznane oblicze swojej okolicy.

Miłośnicy Dolnego Śląska zyskali funkcjonalne narzędzie do wyszukiwania atrakcji i tras turystycznych na terenie całego województwa. Dzięki specjalnej wyszukiwarce nie trzeba przeglądać pospiesznie przewodników w poszukiwaniu miejsc wartych zobaczenia. Planowanie wyjazdów nigdy dotąd nie było tak łatwe!

– Tworząc portal staraliśmy się ukazać to, co wyjątkowe w naszym regionie. Fascynacja turystyką zaowocowała portalem, który ma zachęcić do obcowania z przyrodą i poznawania nowych miejsc nie z ekranu telewizora czy komputera – informuje Justyna Wojciechowska, redaktor naczelna portalu ZnaneNieznane.pl.

Dolny Śląsk to kraina wspaniałych zamków i tajemniczych historii. Wiele zakątków kryje w sobie historie o jakich mało kto słyszał. Dzięki ZnaneNieznane.pl każdy może stać się odkrywcą. Użytkownicy mogą korzystać z bazy gotowych wycieczek i tras turystycznych, mają też możliwość dodania własnych propozycji.

Budując własny plan wycieczki sami decydujemy o intensywności zwiedzania. Dzięki wygodnym suwakom określamy, czy wyjazd ma być leniwy, aktywny, czy może ekstremalny. Ponadto określimy również z kim będziemy podróżować, co pozwoli na dopasowanie trybu zwiedzania do potrzeb grupy.

Planując wycieczkę mamy też możliwość wyboru atrakcji, które zwiedzimy, a także to, gdzie będziemy spali i jedli. Dzięki temu każdy użytkownik może zoptymalizować wyprawę pod kątem swoich możliwości finansowych. Aktualnie w bazie portalu znajduje się prawie 2 tys. punktów hotelowych i gastronomicznych, co znacznie ułatwi wybór optymalnego rozwiązania.

Wybrane atrakcje turystyczne, punkty gastronomiczne i miejsca noclegowe dodajemy do listy, z której później przeniesiemy je na wirtualny harmonogram wyjazdu. Wybrane punkty zobaczymy również na mapie, co pozwoli stworzyć spójną koncepcję wyjazdu. Stworzony plan możemy zapisać na swoim koncie oraz wydrukować.

Po skomponowaniu harmonogramu podróży system poinformuje nas również o ciekawych wydarzeniach, które odbywają się w regionie, do którego chcemy się wybrać. W ten sposób nie przegapimy festiwalu, zlotu czy wydarzenia sportowego, na które warto się udać.

Jeśli nie mamy pomysłu na plan podróży, możemy skorzystać z gotowych rozwiązań. Trasy skomponowane są tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Zróżnicowane nie tylko pod względem atrakcji, ale również pod kątem indywidualnych potrzeb uczestników. Wystarczy ustawić odpowiednie parametry, aby otrzymać szczegółową propozycję trasy.

Pomocne w wyborze konkretnego miejsca będą artykuły, opisujące walory najciekawszych turystycznie atrakcji. Mogą stać się również inspiracją do nabycia szerszej wiedzy na temat Zamku Książ, bolesławieckiej ceramiki czy Doliny Pałaców i Ogrodów.

– Stale pracujemy nad poszerzaniem oferty portalu. Wprowadzamy do bazy nowe trasy, hotele oraz punkty gastronomiczne. Chcemy też sukcesywnie zwiększać zasięg plannera podróży. W najbliższym czasie wyszukiwarka obejmie również województwo opolskie oraz śląskie – dodaje Justyna Wojciechowska,redaktor naczelna portalu ZnaneNieznane.pl.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Programu 8.1. Innowacyjna Gospodarka.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu