Yes Airways przekroczyły równik

W dniu 9 października 2011 r. linie Yes Airways przekroczyły równik. Historyczny rejs zrealizowano dla Biura Podróży Itaka na trasie Warszawa – Mombasa w Kenii. Mombasa jest drugim co do wielkości miastem w Kenii, położonym na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego.

Jest to już szósty kierunek po Turcji, Grecji, Egipcie, Tunezji i Portugalii realizowany przez Yes Airways dla Biura Podróży ITAKA – największego polskiego touroperatora.

Czarterowe linie lotnicze Yes Airways rozpoczęły działalność 29 kwietnia br., jako pierwszy polski przewoźnik wprowadzając do floty samoloty Airbusa, wiodącego producenta na świecie i przewiozły już ponad 100.000 pasażerów.

Flota przewoźnika składa się obecnie z trzech Airbusów A320 o znakach rejestracyjnych: SP-IAA, SP-IAB i SP-IAC.

Linia ma podpisaną umowę z Biurem Podróży Itaka i realizuje przeloty czarterowe z jej klientami do Turcji (Antalya, Izmir, Bodrum i Dalaman), Grecji (Kreta), Tunezji (Monastir) i Egiptu (Hurghada, Marsa Alam, Taba),  Portugalii (Faro) oraz Kenii (Mombasa).

Bazą nowego przewoźnika jest lotnisko w Warszawie, ale operacje lotnicze w sezonie letnim 2011 wykonywane są również z Katowic, Poznania, Wrocławia, Szczecina oraz Krakowa.

Konfiguracja samolotów to 180 foteli po 6 w rzędzie, trzy toalety. Załogę statku stanowi 2 pilotów i 4 stewardesy. Firma zatrudnia bardzo doświadczony personel, który cały czas czuwa nad bezpieczeństwem wykonywanych lotów.

Kod ICAO linii Yes Airways: YAP

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu