Sygnity dystrybutorem Huawei na 16 rynkach europejskich

Spółka Sygnity podpisała umowę ramową na sprzedaż rozwiązań infrastrukturalnych z Huawei International Pte. Ltd., światowym liderem w dostarczaniu najnowszych technologii informatycznych i telekomunikacyjnych. Umowa została podpisana na okres trzech lat i obejmuje dystrybucję produktów Huawei na szesnastu rynkach europejskich.

Dzięki zawartej umowie i budowie sieci partnerskiej Sygnity rozpocznie sprzedaż własnych rozwiązań za granicą, tym samym realizując plany związane z rozwojem poza Polską. Zarząd Sygnity szacuje, że współpraca z nowym partnerem pozwoli wygenerować dodatkowe przychody rzędu 100 mln złotych do 2013 roku.

W ofercie Sygnity znajdą się m.in. routery, switche, urządzenia firewall oraz systemy telekonferencyjne Huawei. Na dalszym etapie współpracy możliwe jest rozszerzenie gamy oferowanych produktów. Podpisana umowa obejmuje dystrybucję na terenie Austrii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Danii, Finlandii, Grecji, Węgier, FYROM (Macedonii), Mołdawii, Serbii, Czarnogóry, Norwegii, Rumunii, Słowenii i Szwecji. Zgodnie z postanowieniami umowy sprzedaż rozwiązań Huawei odbywać się będzie za pośrednictwem sieci lokalnych partnerów, za której rozwój odpowiedzialny będzie zespół dedykowanych przedstawicieli handlowych Sygnity działających w krajach objętych współpracą.

W oparciu o budowaną przez siebie sieć partnerską Sygnity zamierza oferować także własne rozwiązania na rynkach zagranicznych. Oferta ta skierowana będzie głównie do trzech kluczowych dla spółki sektorów: publicznego, utilities oraz bankowo-finansowego.

„Jednym z naszych obecnych priorytetów jest wzmocnienie pozycji Huawei w Europie i zwiększenie naszego udziału w tym rynku. Partnerstwo z Sygnity jest jednym z elementów planu realizacji tego celu. Szacujemy, że dzięki tej współpracy nasze przychody na rynku europejskim znacząco wzrosną.” – mówi Tony Liu, Wiceprezes Huawei na region CEE i kraje skandynawskie.

„Współpraca z Huawei, partnerem sprawdzonym na całym świecie, pozwoli nam urzeczywistnić plany wyjścia z działalnością poza Polskę, a co za tym idzie, konsekwentnie i z powodzeniem, realizować założenia planu rozwoju spółki. Ta obecność poza granicami kraju będzie dla nas jednym ze stożków wzrostu. Zakładamy że dzięki współpracy z Huawei do 2013 roku osiągniemy przychody rzędu 100 mln złotych. W pierwszym etapie będziemy oferować produkty naszego partnera, w drugim, nasze niektóre rozwiązania, które już zaczęliśmy przystosowywać do wybranych rynków.” – mówi Norbert Biedrzycki, Prezes Zarządu Sygnity S.A.

Huawei Singapore Enterprise Business Group jest liczącym się na światowym rynku producentem urządzeń IT, takich jak switche, routery, firewalle oraz systemów wideokonferencyjnych. Współpracuje ze wszystkimi największymi  spółkami telekomunikacyjnymi w ponad 100 krajach. Z rozwiązań firmy korzystają m.in. British Telecom, Vodafone, France Telecom/Orange, Deutsche Telekom, Telefonica O2, China Telecom, China Mobile, Telecom Italia, China Unicom oraz KPN. Huawei jest firmą globalną, operującą w 150 krajach, zatrudniającą ponad 110 tysięcy pracowników, z czego aż 46% pracuje w 20 centrach badawczo-wdrożeniowych. Firma dba o rozwój nowych technologii – 10% rocznego dochodu jest inwestowane w badania i rozwój.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu