Świeżość dla włosów, które tego potrzebują

Aż co trzecia kobieta ma problem z przetłuszczającymi się włosami. Może to być efektem wydzielania zbyt dużej ilości sebum – substancji, która nadaje włosom elastyczność i miękkość – której nadmiar sprawia, że, włosy stają się płaskie i ciężkie.

Do włosów przetłuszczających się należy stosować kosmetyki, które głęboko je oczyszczą i jednocześnie będą delikatne dla wrażliwej skóry głowy. Schwarzkopf & Henkel stworzył nową linię Schauma Cotton Fresh – wyjątkowy szampon i odżywkę w sprayu – przeznaczoną do przetłuszczających się włosów.

Formuły szamponu i odżywki zostały opracowane specjalnie z myślą o przetłuszczających się włosach (oraz o włosach przetłuszczających się z suchymi końcówkami), a dzięki pielęgnacji kosmetykami dobranymi odpowiednio do typu włosów fryzura nabierze blasku i witalności.

Innowacyjna formuła szamponu Schauma Cotton Fresh, zawierająca ekstrakt z bawełny i olejek aloesowy, usuwa nadmiar tłuszczu z włosów, pielęgnuje i nie podrażnia skóry. Szampon o pH łagodnym dla wrażliwej skóry głowy, pomaga stabilizować nadmierne wydzielanie sebum, zapewniając przy tym intensywne odświeżenie włosom podatnym na przetłuszczanie. Receptura szamponu nie zawiera silikonów, jest więc idealny do częstego stosowania.

Odżywki często potrafią nadmiernie obciążać włosy, zwłaszcza przetłuszczające się. Unikatowa odżywka w sprayu Schauma Cotton Fresh, bez spłukiwania, ma za zadanie pozostawić włosy w doskonałej kondycji. I tak jest! Jej superlekka formuła działa łagodząco na skórę głowy, pielęgnuje włosy, bez obciążania, ułatwiając także ich rozczesywanie. Włosy wyglądają zdrowo, są lekkie i lśniące.

Inspiracją dla stworzenia linii Schauma Cotton Fresh były dwa naturalne składniki – bawełna i olejek aloesowy Pochodząca z tropikalnych regionów świata, bawełna jest bardzo łagodna dla skóry głowy. Olejek aloesowy jest ceniony z powodu bogactwa mineralnych składników oraz właściwości kojących, idealnych dla wrażliwej skóry.

Linia Schauma Cotton Fresh jest dostępna w sklepach od września br. Rekomendowana cena detaliczna produktów to:

  • szampon Schauma Cotton Fresh – około 7 zł brutto za 250 ml, około 10 zł brutto za 400 ml
  • odżywka Schauma Cotton Fresh – około 7 zł brutto za 200 ml

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu