Chmurowa e-Centrala IP PABX – nowość w ofercie OXYCOM

Firma OXYCOM – specjalizująca się w innowacyjnych usługach teleinformatycznych – zaprezentowała nowy produkt, stworzony z myślą o przedsiębiorstwach poszukujących nowoczesnej centrali telefonicznej. Chmurowa e-Centrala IP PABX wykorzystuje technologię cloud computing i umożliwia sprawne zarządzanie komunikacją w firmie, przy jednoczesnej pełnej kontroli kosztów – klient może sam wybrać usługi, z których chce korzystać. Istotnym atutem jest łatwość wdrożenia oraz możliwość podłączenia do istniejącej już w firmie infrastruktury telekomunikacyjnej (z możliwością zachowania wykorzystywanych wcześniej numerów i urządzeń).

e-Centrala to idealne rozwiązanie dla firm, które potrzebują wszechstronnego i łatwego do wdrożenia rozwiązania do obsługi połączeń telefonicznych – zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych (na numery krajowe, zagraniczne oraz do sieci telefonii komórkowej). Najnowszy produkt OXYCOM umożliwia nie tylko usprawnienie komunikacji, ale także znaczne obniżenie kosztów – warto wspomnieć, że np. w przypadku połączeń pomiędzy różnymi oddziałami tej samej firmy rozmowy w ramach jednej sieci są bezpłatne.

Jednym z podstawowych atutów e-Centrali IP PABX jest fakt, iż jest dostępna w zasadzie natychmiast po wykupieniu – w formie usługi, bez potrzeby instalacji sprzętu, zapewnienia jego utrzymania itp. Klient unika w tym przypadku kosztownego zakupu sprzętu i opłat związanych z jego instalacją. Co więcej, w razie pojawienia się dodatkowych potrzeb istnieje możliwość rozbudowy podstawowej wersji w dowolnym momencie o kolejne moduły stosownie do wzrostu potrzeb i możliwości finansowych. Rozwiązania zastosowane w IP PABX oparte są na technologii telefonii IP firmy Broadsoft – światowego lidera na rynku rozwiązań VoIP.

„Korzystanie z rozwiązań hostowanych w technologii IP otwiera przed firmami zupełnie nowe możliwości – m.in. lepsze zarządzanie komunikacją w firmie oraz pozyskanie nowych funkcjonalności w elastycznym modelu kosztowym. OXYCOM jest pierwszą polską firmą, która wprowadziła takie zaawansowane produkty w ofercie dla resellerów oraz operatorów, zbudowane we współpracy z wiodącym dostawcą rozwiązań VoIP, jakim jest Broadsoft” – skomentował Robert Ryłko, Sales Director Central Europe firmy BroadSoft.

Usługa eCentrali IP PABX dostępna jest w kilku wersjach, dopasowanych do potrzeb różnych typów przedsiębiorstw – OXYCOM oferuje warianty Mini Business, Small Business oraz Corporate. Każda z nich oferuje nieco inny zakres funkcjonalności – ale w każdym przypadku ostateczna decyzja dotycząca konfiguracji należy do użytkownika, który może samodzielnie dobrać sobie optymalny dla jego firmy zestaw usług i narzędzi. Dzięki temu centrala będzie idealnie dopasowana do specyfiki i potrzeb przedsiębiorstwa, a klient zapłaci tylko za te funkcje, których rzeczywiście potrzebuje.

Wśród narzędzi dostępnych w ramach IP PABX warto wymienić m.in.:

 • interaktywną obsługę osoby dzwoniącej (IVR),
 • wielopoziomową konsolę sekretarską (przekierowanie połączeń),
 • możliwość nadawania numerów wewnętrznych,
 • transfer połączeń (trwające połączenie może być przekierowane na inny numer)
 • wiadomości faksowe,
 • pocztę głosową,
 • zarządzanie liczbą połączeń,
 • selektywne przekierowanie / odrzucanie wywołań,
 • muzykę / informację przy połączeniu oczekującym (opcja grupowa oraz indywidualna),
 • zawieszanie połączeń,
 • możliwość dostarczania wiadomości z poczty głosowej w formie załącznika audio do wiadomości e-mail,
 • integrację z MS Outlook.

„Nasza nowa usługa jest klasycznym przykładem nowatorskiego zastosowania w przedsiębiorstwie technologii cloud computing. Jest to obecnie jedna z najbardziej innowacyjnych dziedzin sektora IT – dość wspomnieć, że technologie chmurowe będą jednym z głównych tematów tegorocznej edycji konferencji ITU Telecom World. Chmura będzie też tematem przewodnim polskiego stoiska na ITU World 2011 – OXYCOM wspomaga Ministerstwo Infrastruktury w tym przedsięwzięciu” – powiedział Jarosław Domieniuk, Wiceprezes Zarządu – Dyrektor Generalny firmy OXYCOM.

Istotnym atutem oferty OXYCOM jest również fakt, że IP PABX jest usługą niezwykle elastyczną – możliwe jest np. wdrożenie jej w firmie bez konieczności rezygnowania z wykorzystywanego do tej pory sprzętu oraz numerów. To idealne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, którym zależy na korzystaniu z nowoczesnych technologii komunikacyjnych, ale bez konieczności przeprowadzenia długotrwałego i skomplikowanego wdrożenia.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu