SELENA wyznacza nowe trendy rozwojowe w budownictwie energooszczędnym

Tagi:

Firma SELENA zainicjowała szereg działań propagujących ideę zrównoważonego rozwoju m.in. partnerując konferencji zorganizowanej dla deweloperów pt. „Budownictwo zrównoważone – nowe trendy i kierunki rozwoju w budownictwie energooszczędnym i pasywnym”.

Konferencja odbyła się 3 października 2011 r. w Domu Modelowym w podwarszawskich Jankach. W trakcie jej trwania specjaliści z wiodących firm budowlanych oraz instytutów badawczych przekazali uczestnikom wiedzę związaną z poprawnym zastosowaniem nowoczesnych technologii.

Zrównoważony rozwój jest wpisany w wizję firmy SELENA. Zaangażowanie w ochronę środowiska, zielone budownictwo i zdrowie ludzkie widoczne jest w każdym aspekcie działalności przedsiębiorstwa. Jako odpowiedzialny społecznie producent materiałów budowlanych firma SELENA propagowała tę ideę wśród deweloperów na konferencji „Budownictwo zrównoważone – Nowe trendy i kierunki rozwoju w budownictwie energooszczędnym i pasywnym“.

Rosnące ceny energii potrzebnej do ogrzewania budynków sprawiają, że coraz więcej inwestorów myśli o zakupie lub budowie domu energooszczędnego, poszukując rozwiązań pozwalających na budowę domów pasywnych lub zeroenergetycznych. Przyszłością budownictwa są domy o podwyższonych standardach cieplnych, do realizacji których potrzebna jest specjalistyczna wiedza oparta na doświadczeniach nabytych przy budowie takich budynków.

Eksperci z firmy Selena podjęli się odpowiedzi na oczekiwania deweloperów w dziedzinie chemii budowlanej i systemowych rozwiązań w budownictwie energooszczędnym. Prelekcja poświęcona była praktycznym zastosowaniom najnowszych technologii systemów ociepleń Tytan EOS, systemów zamocowań Tytan Fixing, uszczelnień poliuretanowych Tytan Professional oraz pokryć dachów płaskich w technologii Matizol.

W trosce o efektywność energetyczną w budownictwie

Wysiłki zmierzające do zapewnienia przyszłym pokoleniom zdrowego i czystego środowiska skupiają się na rozwoju innowacyjnych produktów. Dlatego podczas konferencji pokazane zostały najnowsze trendy rozwoju produktów wchodzących w skład oferowanych systemów ociepleń Tytan EOS. Rozwiązania te zapewniając doskonałą izolację i eliminując mostki termiczne, zwiększają efektywność energetyczną już istniejących i nowo-budowanych budynków. Natomiast nowinką technologiczną zaprezentowaną w trakcie prelekcji były Zolokrzemowe produkty najnowszej generacji Tytan EO.

Nowoczesny system zamocowań i pewny dach

Duże zainteresowanie kotwą chemiczną Tytan Fixing spowodowało, że po prelekcji odbyły się dodatkowe miniwarsztaty z aplikacji. Na konferencji poruszony został aspekt rozwiązań marki Matizol dla dachów płaskich, w skład których wchodzi nowa linia SUPER MONTAŻ ze zgrzewalnymi profilowanymi papami, zapewniającymi zwiększoną trwałość pokrycia dachowego i niższą emisję CO2 do środowiska. Do końca 2011 roku dotychczasową ofertę pap marki Matizol wzbogacą kolejne odmiany pap zgrzewalnych modyfikowanych, m.in. na nowych, dotychczas nie stosowanych osnowach nośnych.

Produkty bezpieczne dla zdrowia i środowiska

Świadoma zagrożeń dla zdrowia, jakie niesie zanieczyszczenie środowiska, firma SELENA tworzy produkty, które poprawiają jakość powietrza wewnętrznego w pomieszczeniach. Nie wydzielają szkodliwych substancji lotnych (profesjonalne farby do wnętrz Tytan NEO), są odporne na wilgoć, pleśń i mikroorganizmy (tynki i farby elewacyjne Tytan EOS zawierają kompleks MYKOsecure) oraz pozwalają budynkowi przepuszczać parę wodną (rodzina produktów zolokrzemowych Tytan EO). Firma SELENA pragnie stworzyć bezpieczne środowisko, zarówno dla swoich klientów, jak i końcowych użytkowników produktów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu