MAKRO Cash & Carry przeszkoliło w sumie bezpłatnie 8124 przedsiębiorców z całej Polski w ramach szkoleń EFS

8124 właścicieli i pracowników sklepów detalicznych oraz lokali gastronomicznych z całej Polski przeszkoliła firma MAKRO Cash & Carry w ramach ogólnopolskiego projektu szkoleniowego „Idealny Biznes” dla mikro i małych przedsiębiorców. W ciągu dwóch lat trwania programu odbyło się w sumie 440 szkoleń.

„Idealny Biznes” to ogólnopolski cykl bezpłatnych szkoleń dla właścicieli i pracowników sklepów spożywczych i lokali gastronomicznych, który MAKRO Cash & Carry prowadzi od stycznia 2010 roku. W tym czasie, firma przeszkoliła ponad 8 000 przedsiębiorców z całej Polski – 5309 właścicieli lokali gastronomicznych oraz 2815 właścicieli sklepów detalicznych. To ponad 450 osób więcej niż przewidywały pierwotne założenia projektu.

W ramach modułów szkoleniowych skierowanych do przedsiębiorców z grupy HoReCa, przeprowadzono w sumie 242 szkoleń. Najwięcej, bo aż 45 przeprowadzono z modułu „Profesjonalna dekoracja i nakrywanie stołu”, w którym łącznie wzięło udział 1120 osób. Dużą popularnością cieszyły się również szkolenia „Nowoczesne rozwiązania i techniki kulinarne w kuchni światowej” i „Nowoczesne rozwiązania i techniki kulinarne w kuchni polskiej”, z których skorzystało kolejno 952 i 783 osoby.

Dla grupy Traders – właścicieli i pracowników sklepów, zorganizowano łącznie 197 szkoleń. Najczęściej wybieranym szkoleniem był moduł „Wpływ na zachowanie przez Merchandising”, który ukończyło ponad 533 osób. Z dużym zainteresowaniem spotkały się również szkolenia „Obsługa klienta“ oraz „Asortyment w sklepie, polityka cen”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu