Przejdź do treści

Józef Wancer w Radzie Nadzorczej Alior Banku

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Alior Banku podjęło uchwałę o powołaniu Józefa Wancera do Rady Nadzorczej Alior Banku S.A.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Alior Banku podjęło 7 października br. uchwałę w sprawie zmian w składzie Rady Nadzorczej Alior Banku. W związku z rezygnacją z członkostwa w Radzie, złożoną przez Krzysztofa Rybińskiego, Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy powołało do Rady Józefa Wancera.

„Jesteśmy zaszczyceni, że Józef Wancer, jeden z najwybitniejszych i uznanych bankowców, zgodził się zostać członkiem Rady Nadzorczej Alior Banku i dzielić się z nami swoim bogatym doświadczeniem i wiedzą. Bardzo cieszymy się z możliwości współpracy z Panem Wancerem w zakresie wytyczania strategicznych kierunków rozwoju Banku” – powiedziała Helene Zaleski, Przewodnicząca Rady Nadzorczej Alior Banku.

Skład Rady Nadzorczej Alior Bank S.A. od 07.10.2011 przedstawia się następująco:

  • Helene Zaleski – Przewodniczący Rady Nadzorczej
  • Małgorzata Iwanicz-Drozdowska – Członek Rady Nadzorczej
  • Marek Michalski – Członek Rady Nadzorczej
  • Krzysztof Obłój – Członek Rady Nadzorczej
  • Józef Wancer – Członek Rady Nadzorczej

Józef Wancer pełni obecnie funkcję doradcy zarządu firmy Deloitte w Polsce. Od 1 marca 2000 do 31 lipca 2010 roku był Prezesem Zarządu Banku BPH. W latach 1995-2000 był Wiceprezesem i Prezesem Zarządu Raiffeisen Centrobank w Warszawie. Przez 25 lata pracował w Citibank of New York na stanowisku wiceprezesa, a także na kierowniczych stanowiskach w jednostkach tego banku, m.in. w: Japonii, Austrii, Wielkiej Brytanii i Francji. Ukończył studia ekonomiczne w The City College of New York University oraz Webster University in Saint Louis Missouri (Master of Arts, Human Relations and Management).