Przejdź do treści

Internet Poland 2011 Conference & Expo

Internet Poland 2011 – największe w Polsce wydarzenie w branży interaktywnej odbędzie się już za niecały miesiąc. W czasie dwóch dni trwania odbędą się trzy wydarzenia: targi branżowe, konferencja Forum IAB oraz gala rozdania nagród Mixx Awards. Organizatorem eventu jest IAB Polska.

Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska, który co roku odpowiadał za organizację Forum IAB oraz uroczystości wręczenia nagród Mixx Awards, tym razem postanowił dodać nowy punkt – część targową, w której będą mogły zaprezentować się wszystkie firmy, których środowiskiem pracy jest Internet. Dzięki temu powstało największe w Polsce wydarzenie w branży interaktywnej – Internet Poland Conference & Expo. W tym tygodniu ruszyła kampania marketingowa informująca o evencie.

– Po raz pierwszy w historii funkcjonowania Związku zdecydowaliśmy się na tak intensywną kampanię marketingową. Zostanie wyemitowanych łącznie kilkaset spotów reklamowych zarówno w stacjach radiowych, jak i telewizyjnych. Obejmie ona również zasięgiem największe serwisy internetowe oraz prasę ogólnopolską i regionalną. Cała kampania ma charakter B2B – powiedziała Patrycja Staniszewska, dyrektor biura IAB Polska.

– Emisje spotów zaplanowane zostały w pasmach primetime, cieszących się w TV największą popularnością. Poza prasą i radiem, event jest również wspierany kampanią na citylight’ach w centrach biznesu. – powiedziała Małgorzata Olszewska z Value Media, odpowiedzialna za stworzenie kampanii marketingowej dla Internet Poland 2011.

– Internet Poland to wydarzenie bez precedensu. Organizując trzy duże imprezy w trakcie dwóch dni stworzyliśmy największy event dla wszystkich związanych w Internetem: od agencji interaktywnych, web developerów po domy mediowe i  konsorcja mediowe – powiedział Jarosław Sobolewski, Dyrektor Generalny IAB Polska.

– Jestem przekonana, że stworzony przez nas event będzie stałym punktem na mapie Polskiej branży interaktywnej. Internet Poland będzie polem do wymiany doświadczeń, zapoznania się z najnowszymi trendami w Sieci oraz nawiązania kontaktów biznesowych – dodała Patrycja Staniszewska.

Wydarzenia składające się na Internet Poland 2011 Conference & Expo

Mixx Awards:

Koncepcja nagród MIXX („Marketing and Interactive Excellence”) została rozwinięta przez amerykański oddział IAB i funkcjonuje w USA z powodzeniem od 2005 roku. Nagrody MIXX przyznawane są dla twórców najlepszych interaktywnych kampanii reklamowych roku. Profesjonalne jury – eksperci od reklamy, marketingu i internetu oraz marketerzy oceniali wszystkie części kampanii, począwszy od strategii i kreacji, poprzez wybór mediów, po efektywność i ROI. IAB Polska już po raz piąty organizuje konkurs kreatywny MIXX dla najlepszych kampanii reklamowych zrealizowanych w Internecie. Tegoroczna edycja zostanie rozegrana według 13 kategorii.

http://www.mixx-awards.pl/

Forum IAB 2011:

To jedyna w kraju konferencja branży internetowej,  w której występują  światowej sławy panel iści oraz osoby zajmujące kluczowe stanowiska w międzynarodowych korporacjach. Poprzednia edycja Forum uświetniona była takimi nazwiskami jak Seth Godin czy Mike Walsh. W tym roku wystąpi między innymi Rupert Slade oraz gość specjalny, którego nazwiska jeszcze nie ujawniono.

http://www.forumiab.pl/

Targi Internet Poland

Targi odbywające się w ramach internet Poland, na których moja okazję zaprezentować się firmy z dziedziny marketingu interaktywnego. Na ponad 5 tysiącach metrów swoje produkty pokażą dostawcy usług oraz rozwiązań specjalizujących się w tematyce brand advertisingu, e-mail marketingu, social media, mobile marketingu, advergamingu,  agencje kreatywne/ reklamowe oraz  domy mediowe. Między stoiskami zostało zaplanowanych 6 specjalnych stref prezentacyjnych, na których zaprezentują się wszystkie firmy, które zdecydują się na zakup stoiska. W ciągu 2 dni odbędzie się około 120 prezentacji.

http://internetpoland.pl/