Grupa Awbud zawarła kontrakty na prawie 45 mln zł

Kontrakty o łącznej wartości prawie 45 mln zł zawarła Grupa Awbud w ostatnich tygodniach. W efekcie portfel zamówień na ten rok wzrósł do 292 mln zł, a na przyszły do ponad 110 mln zł.

Giełdowy Awbud wygrał przetarg na budowę budynków mieszkalnych we Wrocławiu dla dwóch deweloperów – BRE.locum SA i DOM.developer BETA Sp. z o.o. sp.k. Spółka zajmie się rozbiórką istniejących budynków przemysłowo-magazynowych wraz ze związanymi z nimi elementami infrastruktury technicznej i ogrodzeniem oraz budowa dwóch budynków mieszkalno–usługowych z garażami podziemnymi przy ul. Matejki 2 i ul. Sienkiewicza we Wrocławiu. Kontrakty obejmują również niezbędne uzbrojenie terenu, przyłącza i system komunikacyjny, zieleń, ogrodzenie oraz elementy małej architektury.

Łączna kwota wynagrodzenia dla Awbudu to ponad 35,5 mln zł, a termin zakończenia kontraktów ustalono na 14 czerwca 2013 r.

Dodatkowo Awbud zawarł aneks do umowy związanej z pracami przy rozbudowie hotelu Irys dla Hasco-Lek (kontrakt z początku czerwca br.). Większy zakres prac spowodował, że ostatecznie wartość kontraktu ustalono na 17,7 mln zł.

W ostatnich tygodniach dobrą kontraktacją może pochwalić się także spółka zależna Awbudu – Instal Lublin sp. z o.o. Firma zawarła dwie umowy o łącznej wartości prawie 7 mln zł. Instal wykona instalacje wentylacji, chłodu, grzewcze i techniczne, wody zimnej i ciepłej, instalacje gazowe i zabezpieczające, węzeł cieplny, a także wyposażenie sanitarne – biały montaż w Galerii Handlowej Olimpia w Bełchatowie oraz instalacje wentylacji, chłodu, próżni, gazu, sprężonego powietrza w ramach rozbudowy hali produkcyjnej podzespołów telewizorów LG.

Instal Lublin złożył również najkorzystniejszą ofertę na wykonanie instalacji w warszawskim budynku biurowo-usługowym Senator dla Ghelamco. Wszystko wskazuje na to, że kontrakt o wartości 14,5 mln zł powinien zostać podpisany w najbliższych dniach.

Coraz lepsza kontraktacja pozwala Grupie ze spokojem patrzeć w przyszłość. – Portfel zamówień (bez sprzedaży wyrobów betonowych) wynosi obecnie ponad 402 mln zł, z czego na ten rok przypada 292 mln zł. To znacznie lepszy wynik niż rok temu, a co ważniejsze wszystkie zawierane ostatnio kontrakty charakteryzują się wyższymi marżami, co powinno przełożyć się na poprawę wyniku finansowego. Także przyszły rok zapowiada się dobrze – obecnie podpisane kontrakty do realizacji w 2012 roku to ponad 110 mln zł – mówi Michał Wuczyński, prezes zarządu Awbudu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu