Luksusowe nieruchomości we Francji na Lazurowym Wybrzeżu

Cannes jest jednym z najbardziej hołubionych miast Riwiery Francuskiej i niemal od zawsze kojarzy się z blaskiem gwiazd wielkiego ekranu przybywających na odbywający się co roku festiwal filmowy w słynnym Palais des Festivals.

Ze względu na to, że Cannes cieszy się wyjątkowo przyjaznym klimatem, ciepłą porą letnią i łagodną porą zimową, miasto stało się atrakcyjnym kierunkiem zarówno dla turystów, jak i ludzi zainteresowanych kupnem luksusowych nieruchomości. Jeśli chcesz zainwestować w nieruchomości na południu Francji, Cannes jest idealnym miejscem do rozpoczęcia twoich poszukiwań.

1 luksus, luksusowe zakupy, portal o luksusie, prezenty luksusowe, produkty luksusowe, Top10tastesMiasto Cannes, cenione jest ze względu na malownicze plaże, modne kawiarnie, luksusowe restauracje, butiki, z których najlepsze znajdują się przy nadmorskiej La Croisette, alei wytyczającej również deptak, nabrzeże i plaże. Stare Miasto w Cannes znane jako La Suquet, położone jest w części północnej i oferuje przepiękne widoki na Morze Śródziemne oraz na Île Sainte-Marguerite, w którym więziony był pogrążony w niesławie 'Człowiek w Żelaznej Masce’.

Pod względem architektury Cannes, w swej przeważającej części reprezentowane jest przez  budowle z XIX wieku, kiedy to ukończenie kolejowego węzła komunikacyjnego pozwoliło na dynamiczny rozwój turystyki oraz powstanie projektów większej skali, jak Boulevard Carnot,  Rue d’Antibes czy Hotel Carlton.

2 luksus, luksusowe zakupy, portal o luksusie, prezenty luksusowe, produkty luksusowe, Top10tastesEra ta znana jest jako Belle Époque, dzięki której powstała ogromna liczba wspaniałych luksusowych willi. Te najstarsze wille bardzo się różnią pod względem stylu i są inspirowane wszystkim, co miało miejsce pomiędzy średniowiecznymi zamkami, a romańskimi willami. Wśród najbardziej prestiżowych dzielnic Cannes znajduje się dzielnica Quartier des Anglais, w której znajdują się również willa Eléonore Louise oraz willa Fiésole, dwie z najstarszych willi w Cannes.

Jakkolwiek jest mało prawdopodobne, aby akurat te dwie wille były na sprzedaż, Cannes oferuje wspaniały wybór innych atrakcyjnych luksusowych nieruchomości. Przeszukaj dostępny u nas wybór willi na sprzedaż na Lazurowym Wybrzeżu pod względem swoich potrzeb.

Źródło: www.Top10tastes.com

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu