Przejdź do treści

Wdrożenie Dynamics NAV w Mettler-Toledo

Alna Business Solutions z siedzibą w Warszawie, należąca do holdingu Grupy ALNA, zakończyła projekt wdrożenia systemu Dynamics NAV w polskim oddziale firmy METTLER TOLEDO.

Firma METTLER TOLEDO to szwajcarska firma notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, oferująca specjalistyczne rozwiązania dla laboratoriów, przemysłu i handlu detalicznego. Jej główne produkty to wagi, systemy wagowe, instrumenty analityczne, pomiary procesowe i kompleksowe systemy dla handlu detalicznego.

Mettler-Toledo wybrała Dynamics NAV jako platformę ERP obsługującą kraje centralnej Europy. Opracowano specjalną funkcjonalność, która obsługuje specyficzne procesy biznesowe w obszarze zarządzania sprzedażą, zarządzania zakupami, gospodarką magazynową oraz serwisem. Ten dodatkowy moduł tzw. Add-on wzbogacił standardową funkcjonalność Dynamics NAV. Tego typu rozwiązanie stosuje się powszechnie w systemie Dynamics NAV i polega on na rozbudowie standardowego systemu ERP o funkcjonalność, która ma pozwalać na implementację bardzo specyficznych procesów biznesowych występujących w przedsiębiorstwach.

– Dzięki elastyczności w dokonywaniu zmian w systemie Dynamics NAV stworzyliśmy zintegrowaną platformę do zarządzania złożonymi i bardzo specyficznymi procesami obsługi naszych Klientów, zarówno w zakresie sprzedaży jak i serwisu – mówi Marek Kondrat, Dyrektor Generalny Mettler Toledo.

– Systemy ERP powinny wspierać realizację strategii przedsiębiorstwa. W dzisiejszych dynamicznie zmieniających się czasach system ERP powinien wspierać szybką adaptację przedsiębiorstwa do wymagań rynku. Na uwagę zasługuje możliwość zbudowania w systemie Dynamics NAV modelu funkcjonalnego, który w bardzo wysokim stopniu odpowiada dopasowaniu do potrzeb firmy. Tak też było w Mettler-Toledo – podsumowuje dr Bartosz Wachnik, Dyrektor ds. realizacji projektów Alna Business Solutions.

Istotną cechą wdrożenia była realizacja projektu w międzynarodowych uwarunkowaniach. We wdrożeniu rozwiązania ważną grupą zadań była polonizacja dodatkowego modułu (Add-onu), polegająca na połączeniu z polską lokalizacją systemu Dynamics NAV.