Tar Heel Capital finansuje wykup menedżerski LiveChat Software SA

Tar Heel Capital finansując transakcję wykupu menedżerskiego nabył 40 proc. akcji wrocławskiej spółki LiveChat Software SA od GG Network SA – właściciela komunikatora Gadu-Gadu. LiveChat to najbardziej rozpoznawalna na świecie polska spółka świadcząca usługi w modelu Software as a Service (SaaS) – z jej oprogramowania korzysta ponad 1600 klientów na całym świecie.

LiveChat to jeden z globalnych liderów w dostarczaniu oprogramowania służącego bezpośredniej komunikacji pomiędzy odwiedzającymi stronę www, a jej właścicielem. Dzięki autorskiemu oprogramowaniu dostępnemu zarówno dla użytkowników komputerów PC i Mac oraz najpopularniejszych platform mobilnych – iPhone/iPad, Android czy BlackBerry – możemy obserwować internautów i aktywnie wspierać sprzedaż za pośrednictwem witryny internetowej.

W praktyce oprogramowanie LiveChat istotnie podnosi sprzedaż oraz poziom satysfakcji klientów. Zgodnie z badaniami Forrester Research co piąty internauta w USA używał Chat’u do komunikacji podczas zakupów w Internecie. 44 proc. wskazuje, że możliwość rozmowy z konsultantem to jedna z najistotniejszych funkcjonalności, które może im zaproponować właściciel www podczas zakupów on-line.

„Historia LiveChat pokazuje, że polska spółka informatyczna może z powodzeniem sprzedawać i wygrywać na rynku amerykańskim. Nasza sprzedaż rośnie każdego miesiąca, a do grona naszych klientów dołączają najbardziej rozpoznawalne światowe marki. Cieszę się, że spółce udało się pozyskać długoterminowego inwestora. Nasz cel to zostać niekwestionowanym światowym liderem w dostarczaniu oprogramowania do komunikacji podczas zakupów on-line i obsługi klienta.” – powiedział Mariusz Ciepły, Prezes Zarządu LiveChat Software SA.

LiveChat to laureat międzynarodowej nagrody RECSS 2011 (http://www.supportawards.org/), w którym pokonał m.in. Assistly amerykańską spółkę, którą za 50 mln dolarów we wrześniu 2011 roku kupił światowy lider rynku SaaS Salesforce.com. SaaS to obecnie najdynamiczniej rozwijający się segment oprogramowania, którego perspektywy potwierdza kupienie GSI Commerce przez eBay za astronomiczną kwotę 2.4 mld dolarów.

„Inwestując w LiveChat braliśmy pod uwagę jej świetne wyniki finansowe oraz potencjał dalszego rozwoju. Zespół zarządzający LiveChat udowodnił, że w Polsce można stworzyć firmę, która bez jakichkolwiek kompleksów może konkurować na światowych rynkach. Chcemy wspierać jej ekspansję wierząc w ogromny potencjał rynku, na którym działa. Biorąc pod uwagę dotychczasowy rozwój spółki wierzę, że może ona co roku zwielokrotniać realizowaną sprzedaż”– powiedział Grzegorz Bielowicki, Partner Zarządzający Tar Heel Capital.

W wyniku transakcji MBO założyciele i kluczowi managerowie obejmą dodatkowy pakiet 21,17 proc. akcji spółki i tym samym wejdą w posiadanie 60 proc. kapitału.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu