SEGRO i OPEK podjęły współpracę przy budowie nowego magazynu o powierzchni 7 600 m2 na terenie Tulipan Park Łódź

SEGRO, wiodący europejski deweloper należący do REIT, oraz firma kurierska OPEK ogłosiły podjęcie współpracy w zakresie budowy nowoczesnego centrum przeładunkowego. Nowy obiekt o powierzchni 7 600 m2 powstanie na terenie należącego do SEGRO Tulipan Park Łódź., Oddanie budynku do użytku przewidziano na III kwartał 2012 roku.

Hub będzie miał 50 doków przeładunkowych do obsługi samochodów ciężarowych oraz 83 miejsca parkingowe dla samochodów osobowych oraz transportowych. Budowa centrum przeładunkowego jest ściśle związana z realizacją tegorocznej strategii OPEK, która zakłada znaczące zwiększenie powierzchni magazynowej firmy.

Spółka OPEK rozważała szereg lokalizacji na terenie Polski. Łódź została wybrana ze względu na centralne położenie na mapie kraju oraz doskonałe skomunikowanie z siecią najważniejszych dróg. W przetargu na realizację projektu wzięło udział kilka firm, a najkorzystniejszą ofertę przedstawiła spółka SEGRO. Brytyjski deweloper będzie odpowiedzialny za każdy etap realizacji inwestycji, a po przekazaniu budynku do użytkowania – również za zarządzanie nieruchomością.

– Cieszymy się, że w tak krótkim czasie udało nam się rozstrzygnąć przetarg i wybrać partnera do realizacji tego projektu. Będzie to nasza pierwsza okazja do współpracy z SEGRO, jednak wiemy, że jest to doświadczona firma, która ma bogate portfolio podobnych inwestycji, a właśnie ten czynnik był dla nas szczególnie ważny – powiedział Marek Opiński, Dyrektor Generalny OPEK. Dzięki tej inwestycji już w przyszłym roku będziemy mogli zwiększyć nasz zasięg i możliwości operacyjne, a także jeszcze bardziej usprawnić obsługę samochodów liniowych i kurierskich. Inwestycja w Łodzi to nowy, ważny etap w rozwoju naszej firmy – dodał Marek Opiński.

– W SEGRO zawsze koncentrowaliśmy się na dostarczaniu najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku. Wybór dokonany przez firmę OPEK jest dowodem uznania naszego wieloletniego doświadczenia w budowaniu wysokiej jakości powierzchni biznesowej dla naszych najemców – skomentował transakcję Waldemar Witczak, Dyrektor Regionu SEGRO. Łódzka inwestycja SEGRO to jeden z najlepiej zlokalizowanych parków dystrybucyjnych w regionie. Bliskość ważnych arterii komunikacyjnych oraz centralne położenie na mapie Polski to bez wątpienia jedne z największych atutów Tulipan Park Łódź. Sądzę, że w przypadku usług, które dostarcza nasz nowy klient, strategiczne usytuowanie centrum dystrybucyjnego będzie miało pozytywny wpływ na zapewnienie sprawnego serwisu o najwyższej jakości – dodał Witczak.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu